Reklama

Plovoucí dům navržený tak, aby se po rozchodu či rozvodu rozdělil na dva

21. Září 2016
Editor Foodstory
Tento originální návrh se s největší pravděpodobností už brzy dočká realizace.
Zdroj Studio OBA/Huffingtonpost.com
Drtivá většina domů je navrhována pro potřeby rodin. Ten na obrázku vám však bude sloužit, i pokud váš vztah skončí krachem.
Reklama

Tento originální návrh pochází z dílny Studia OBA, nizozemské designérské a inženýrské společnosti. Jde o dvě samostatné obytné jednotky, které jsou ve výchozí verzi spojeny do jednoho celku. Pokud se ale jejich vlastníci rozejdou, může se dům rozdělit. A aby toho nebylo málo, obě poloviny se od sebe začnou vzdalovat…

Nápad na vytvoření praktické nemovitosti se zrodil v hlavě amsterdamského rodáka Omara Kbiriho. Jistou ironií je, že k tomu došlo v době, kdy se on a jeho láska poohlíželi po novém bydlení.

Diagram toho, jak se domky poskládají dohromady.
Studio OBA/Huffingtonpost.com

„Řada lidí z našeho okolí nám vyprávěla hororové příběhy o rozchodech a rozvodech. Co se dělo s hypotékami, s daněmi, jak si rychle museli hledat něco nového… dokonce i vracet se zpět ke svým rodičům,“ svěřil se Omar serveru The Huffington Post.

„Tak jsem si pomyslel: Proč neexistuje dům, který by byl koncipován pro tento účel?” Omar nelenil a spojil se s výše zmíněným Studiem OBA, které jeho vizi dalo konkrétní podobu – byť celý projekt je zatím jen na papíře.

Dobrá zpráva na závěr: pokud se s partnerem usmíříte, můžete domky opět spojit dohromady. Praktické bydlení, co říkáte?

Zdroj: The Huffington Post

Diskuze

Reklama