Jak na rozutíkané děti? „Vystajlujte“ jim pokoj pomocí úchvatných detailů

15. Ledna 2018
Redakce Lifee.cz
Popusťte uzdu fantazii. Děti to ocení.
Zdroj Decoist.com
Děti jsou nejupřímnější lidští tvorové. Pokud se jim něco nelíbí, okamžitě se ozvou. I proto byste měli při zařizování dětského pokoje dbát zejména na vkus a požadavky toho, kdo v něm bude bydlet. Už nyní je ale jasné, že bez barev se neobejdete. Co je ale použít tam, kde to budou vaše ratolesti nejméně čekat?

1. Vzhůru hleď!

Nejrychlejším a nejúspornějším způsobem, jak pokoji vtisknout dětskou rozpustilost, je křiklavá výmalba. Existují však originálnější a efektivnější cesty. Někdy stačí jen pořídit lampu nebo lustr v osobitém provedení. U děvčat to může být třeba trs stropních svítidel připomínající kytici, u chlapců zase mohutný doplněk zhotovený technikou barveného skla. Unisexově působí populární lampióny. Volte ty zprohýbané do netradičních tvarů nebo s pestrobarevnými stínítky. Pamatujte ale, že takto nápadná svítidla se nesnesou s pestrobarevnou výmalbou. My sázíme na světle šedou. Je pěkná, univerzální, nadčasová a ustojí i změny nálad typické pro pubertu.

Originální a výrazný lustr promění dětský pokoj neotřelým způsobem. Děvčata jistě ocení třeba ten, co připomíná zavěšenou kytici.
Decoist.com

U chlapců vsaďte na jednobarevné osvětlení s důrazem na velikost a tvar.
Decoist.com

2. Příliš významné detaily

Pro výstřední bytové doplňky platí stejné pravidlo jako pro nápadité lustry – nestrpí „divokou“ výmalbu. Pokojík proto vymalujte neutrálním odstínem. Pak už je dovoleno propadnout kouzlu bizarnosti. Dětské srdce zaplesá při pohledu na knihovnu připomínající plástev medu i na čelo postele s okny, jaké má ponorka. Hravými doplňky pomůžete rozvinout dětskou představivost i kreativitu.

Rozvíjejte představivost a kreativitu dětí pomocí nápaditých prvků. V posteli, která připomíná ponorku, nepřestanou snít.
Decoist.com

Polštář pletený

CENA: 693 Kč Více

Knihovna, nebo plástev medu? Malý obyvatel pokoje vám napoví.
Decoist.com

K dětství patří hravost, živost a lehkost. Šetřete proto masivním, tmavým nábytkem i tlumenými odstíny.
Decoist.com

Výstřední doplňky rozsvítí pokoj samy o sobě. Při výmalbě se proto vyhněte křiklavým barvám.
Decoist.com

Dekorace auto

CENA: 441 Kč Více

Okázalé bytové doplňky nejlépe vyniknou na neutrálním pozadí. Zkuste šedou, béžovou či bílou barvu - jsou nadčasové a ustojí i proměnlivý vkus ratolesti v pubertě.
Decoist.com

Při zařizování dětského pokoje se řiďte osobností potomka. Jen tak mu poskytnete útočiště, do kterého se bude rád vracet.
Decoist.com

3. Nalepovací styl

Výrazné výmalby dětských pokojů jsme sice v tomto článku označili za přežitek, ale tapety – ty jsou výsadou fajnšmekrů! Jen budete před koupí nejspíš potřebovat souhlas dětí. Dostupné tapety pro nejmenší a mladistvé dnes hýří okázalými motivy i barvami, a na ploše čtyř stěn tedy zásadně promění vzhled pokoje. Svého potomka ale namotivujete snadno – nabídka vzorů je široká, co tedy například graffity nebo plakáty hudebních skupin přes celou stěnu? Jen málokterý teenager by se jimi nechtěl pochlubit kamarádům.

Ať se vám to líbí, nebo ne, v zařizovaném pokoji bude žít vaše dítě. Konzultujte s ním proto vše, co se chystáte v jeho místnosti změnit.
Decoist.com

Unisexovou tapetou nic nezkazíte. Díky jemnému vzoru i barvám by s ní neměl mít problém syn ani dcera.
Decoist.com

Tapetou s mapou světa zabijete dvě mouchy jednou ranou - je efektní a vzdělává nenásilnou formou.
Decoist.com

Opice šplhající po zdi udělají radost nejen mladým přírodovědcům.
Decoist.com

Pokud má vaše ratolest výtvarné sklony, podobnou tapetu nekupujte. Pomozte jí rozvinout talent a nechte ji tvořit na bílé zdi.
Decoist.com

K takto výrazné tapetě volte decentní bytové doplňky.
Decoist.com

4. Válení na zemi povoleno!

Podobnou službu jako strakatá tapeta prokáže bohatě zdobený koberec. Navíc si nebudete muset lámat hlavu s doplňky. Úplně postačí jednobarevné v odstínech koberce. A ani jich netřeba pořizovat mnoho. Vyhněte se ale kombinaci nápadného koberce a stropní výmalby – obě plochy by mohly vyvolat nepříjemnou iluzi, že se k sobě přibližují.

Koberec s geometrickým vzorem se hodí pro kohokoliv bez ohledu na pohlaví či věk. Klíčové jsou barvy.
Decoist.com

S volbou pestrého koberce neplýtvejte barvami jinde. Pokoj by tak mohl působit chaoticky až rušivě.
Decoist.com

Pokud vás barevné bytové doplňky přece jen zlákají, držte se palety odstínů na koberci. V tomto případě ponechte stěny v neutrálních tónech.
Decoist.com

5. Barevná organizace

Barevné regály a zásuvky mají dvě nesporné výhody – rozbíjí monotónnost i tmavost místnosti a díky přihrádkám v různých barvách přebírají funkci organizéru. Dítě si tak snáze zapamatuje, kam si co uložilo. Co je na tom všem úplně nejlepší, že kvůli tomu nebudete muset otevírat peněženku. Stačí přetřít či namořit starý nábytek. Tento nadčasový vintage kus přečká i náladové období dospívání.

Barevné regály fungují jako šikovný organizér.
Decoist.com

Podle barevného odlišení zásuvek si dítě lépe zapamatuje, co si do které uložilo.
Decoist.com

Komoda s vlajkami

CENA: 5995 Kč Více

Pokud více potomků sdílí tentýž pokoj, pomocí barevných sestav regálů jim vytvoříte soukromý prostor.
Decoist.com

Někdy stačí k oživení místnosti málo.
Decoist.com

6. Znovuobjevený strop

Splňte svým dětem sen a dovolte jim usínat pod hvězdami. Vymalujte strop světlým nebo tmavým odstínem modré a připevněte bodová světla. Využít lze i nalepovací a fosforeskující hvězdy. Ty lze jednoduše sejmout, až se magie noční oblohy s dospíváním rozplyne. Jednobarevný strop zase skvěle zapadne do mozaiky odvážných bytových doplňků. Stačí sladit barvy.

Kdy se dětská fantazie rozjíždí na plné obrátky? Přece při usínání! Podpořte ji kouzelným stropem.
Decoist.com

Splňte svým dětem sen spát pod širákem. Připevněte na strop bodová světla nebo nalepovací fosforeskující hvězdy.
Decoist.com

Žebřík na stropě rozpoutá ty nejdivočejší představy. Pomozte dítěti rozvinout jeho představivost.
Decoist.com

Diskuze

Reklama