Kuchyňský přítel a zachránce drahocenného času — myčka nádobí. Jak se o ni správně starat, aby co nejdéle sloužila?

20. Září 2018
Lucie Trávníčková
Nádobí je potřeba do myčky správně složit
Zdroj Pixabay
Témata: myčka , nádobí , kuchyně , čistota
Myčka nádobí je věrná pomocnice v domácnosti a k nejlepším výsledkům jí pomáhá pravidelná péče. Víme, jak předejdete nepříjemnému zápachu i problémům se špatně umytým nádobím.

Pokud vaše myčka zapáchá nebo nemyje dostatečně kvalitně nádobí, asi děláte v péči o ní něco špatně. 

Péči o myčku si rozdělte do tří částí:

Pokaždé 

Myčka používá k mytí teplejší vodu, než jakou používá člověk při ručním mytí. Díky tomu zbavuje nádobí i svůj vnitřní povrch bakterií. Tento fakt je dobré podpořit správnou volbou tablet do myčky nebo gelu.

Černé stěny, elegance sama. Podívejte se na působivý bytový showroom

Každý měsíc 

Bez ohledu na tvrdost vody se v myčce usazuje mastnota a další nečistoty. Je proto dobré pravidelně jednou měsíčně použít čistič a osvěžovač myčky, který myčku důsledně pročistí a připraví pro další používání. Nezapomeňte ani na topné těleso a ramena s tryskami. Právě na nich totiž záleží, jak dobře bude nádobí umyté. Jednou měsíčně proto pusťte myčku naprázdno na 65 °C jen s dávkou čističe.

Občas

Tvrdost vody výrazně ovlivňuje mycí schopnosti myčky, v každé lokalitě je ale jiná. Například majitelé myček v Brně musí dosypávat sůl častěji než v Praze. Myčka většinou sama upozorní, že je čas sůl a leštidlo doplnit, v návodu ke svému spotřebiči se zase dočtete, kam přesně patří a kolik jich máte do jaké odměrky dát.

Diskuze

Reklama