Poznejte Casamigos – luxusní rekreační sídlo George Clooneyho a Cindy Crawford

6. Března 2018
Redakce Lifee.cz
Cindy Crawford se s Georgem Clooneym přátelí už přes dvacet let.
Zdroj Architecturaldigest.com
Každý dům šeptá svůj vlastní příběh. A ani Casamigos v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Je totiž „domem přátel“... A ne jen tak ledajakých!

„Casamigos“ v překladu znamená „dům přátel“. V tomto konkrétním případě jimi jsou herec George Clooney, byznysmen Rande Gerber a jeho manželka, supermodelka Cindy Crawford, kteří se stýkají už přes dvacet let.

Casamigos se nachází ve vesničce Los Cabos, ležící v jižním cípu mexického poloostrova Baja, a je tvořeno dvěma těsně sousedícími budovami. Není bez zajímavosti, že Clooney, Gerber a Crawford ho nekoupili – svého času se totiž rozhodli, že si své letní útočiště raději nechají postavit. Tímto úkolem pověřili věhlasného mexického architekta Ricarda Legorreta a jeho syna Victora.

Ricardo (který zemřel dva roky po dokončení projektu) dostál své pověsti a stvořil nádhernou nemovitost, obsahující všechny prvky typické pro jeho práci – velká okna a dveře nebo rozlehlé centrální nádvoří.

Interiér ale poněkud překvapí. Je totiž plný dřeva, což není materiál, který by Legorreta proslavil. „Použití dřeva bylo něco, na co jsme tlačili my. Chtěli jsme teplo,“ vysvětlila Cindy v rozhovoru pro magazín Architectural Digest.

Jak se vám Casamigos zamlouvá?

Už jste viděli sídlo plné starožitností Taylor Swift? Podívejte se:

Tohle prostě musíte vidět: Losangeleské sídlo Taylor Swift

Zdroj: Architectural Digest

Diskuze

Reklama