Ultimátní spořiče obrazovky. Američan mění staré počítače v akvária

11. Dubna 2017
Redakce Lifee.cz
Pohled (nejen) do tohoto akvária uklidňuje.
Zdroj Jake Harms
Tzv. upcycling, tedy renovování starých kusů v předměty s přidanou hodnotou, je stále více v kurzu. Nejen z finančních, designových, ale i ekologických důvodů. Že lze z použitých či rozbitých věcí vytvořit něco zcela nečekaného, ukázala třeba nedávná proměna televize v bar nebo pelíšek pro psa (viz níže). A teď se k nim přidává Jake Harms se svými iMac akvárii.
Reklama

Tento pár si vyrobil bar z šedesátkové televize

Rodák z Nebrasky sbírá staré, velké počítače značky iMac. Ty zbaví „vnitřností“ a naplní vodou. A vpustí rybičky do nového domova.

Příznivci neotřelých designů po tomto akváriu jistě skočí. Nebo ti, co mají dost televize.

Osvícená iMacAquaria totiž přinesou klid do duše podobně jako lávové lampy.

Sběratel si se starými počítači vyhraje. Nejprve z nich vymontuje součástky, vybaví je voděodolnou akrylovou vrstvou a nainstaluje světla. Celý proces je ale o dost složitější.

Neotřelý bytový doplněk seženete v klasických barvách za téměř 8 800 korun.
Jake Harms

Akvária z dílny Jakea Harmse mají klasické barvy i různé ceny podle toho, zda sáhnete po oblíbeném modelu nebo raritním kusu. Obvykle se ale dají sehnat za 350 dolarů (téměř 8 800 korun). „Pokud vím, jsem jediný podivín na světě, který vyrábí iMacAquaria k prodeji,“ řekl Američan.

Troufnete-li si však na montáž iMacAquaria sami, můžete si zakoupit levnější DIY sadu.

Ještě než to ale uděláte, myslete na to, že souprava obsahuje akrylové akvárium o objemu 13 litrů, filtr, filtrační vložku a vzduchové čerpadlo, světla na míru, vypínač, skoro dvoumetrový napájecí kabel, seřizovací šrouby, drátěné konektory, pojicí dráty, návod a pokyny k péči…

IMacAquarium má objem 13 litrů.
Jake Harms

Sestavování akvária by vám ale mělo usnadnit instruktážní video. A zpříjemnit pocit, že jste do tohoto stylového bytového doplňku vložili kousek sebe.

Jake Harms se neomezuje pouze na akvária. V jeho portfoliu naleznete třeba i hodiny nebo lampy. Mrkněte na jeho kutilské „majstrštyky“ v galerii.

Zdroj: Tech Insider

Diskuze

Reklama