Voňavé vzpomínky: Těchto 5 aromatických směsí vykouzlí hostům úsměv na tváři

15. Září 2017
Redakce Lifee.cz
Vůni lze považovat za určitý druh vzpomínky.
Zdroj Blog.freepeople.com
Témata: vůně , aroma , bydlení , útulnost
Vůně je mocná čarodějka. Probouzí v nás dejá vu, neboť je určitým typem vzpomínky. Vzpomínky na babiččinu chalupu, kterou se linulo heřmánkové aroma. Nebo na léto ve společnosti člověka, jenž voněl po fialkách. Provoňte svůj domov a dovolte mu rezonovat v paměti hostů jako místo, do nějž se vždycky rádi vrátí.
Reklama

1. Kotouče s vůní esenciálních olejů

Readingmytealeaves

Budeme potřebovat:

2 hrnky jedlé sody + ½ hrnku vody + pečící papír + esenciální olej dle libosti + sušené květy pro pěkný vzhled

Postup:

Z jedlé sody a vody vytvoříme hustou pastu. Směsí naplníme z ¼ formu na muffin vyloženou pečícím papírem (do silikonové formy ho nebudete potřebovat). Pečeme 10 minut při 180 °C nebo dokud směs neztuhne.

Počkáme, až kotouče vychladnou, a pokapeme je 3 až 4 kapkami esenciálního oleje nebo směsí více olejů. Posypeme sušenými květy. Nakonec je vytáhneme za okraje pečícího papíru. Kotouče rozmístíme po domě nebo na jakékoliv místo, které toužíme provonět.

***

2. Šeříkový pokojový sprej

Atthepicketfence.com

Budeme potřebovat:

Vodu + vodku + šeříkový vonný olej

Postup:

Naplníme lahvičku s rozprašovačem vodou a vodkou v poměru 1:1. Přidáme 12 kapek šeříkového oleje. Protřepeme a můžeme rozstřikovat. Zdá-li se nám vůně slabá, jednoduše přidáme několik dalších kapek vonného oleje.

***

3. Skořicovo-medové vonné svíčky

Underatinroof.com

Budeme potřebovat:

450 g čistého včelího vosku (4 svíčky) + 4 zavařovací skleničky + 4 knoty + 2 lžíce medu + hrst celé skořice

Postup:

Necháme rozpustit vosk na vodní lázni nebo v hrnci, v němž se nic nepřipaluje a už ho nebudeme používat (vosk jde špatně dolů). Připevníme do sklenic knoty pomocí trochy roztaveného vosku. Rozbijeme celou skořici na menší části tak, aby pokryla dna skleniček.

Přidržujeme si knot (pokud nemáme ten zpevněný, který drží na malém plíšku a nepadá) a zalijeme skleničky voskem. Necháme knot vykukovat zhruba 1,2 cm nad hladinu. Přidáme lžíci medu. Počkáme 20 až 30 minut, než vosk zatuhne. A můžeme svítit!

***

4. Ovocný osvěžovač vzduchu

Blog.freepeople.com

Budeme potřebovat:

Mořskou sůl + čerstvé citrusy (pomeranč, citron nebo limetku) + čerstvé bylinky či koření

Postup:

Rozřízneme vybraný citrus napůl a vyškrabeme dužinu. Naplníme „mističku“ zpola mořskou solí a přidáme bylinky (autorka použila bazalku do pomeranče, mátu do limetky a hřebíček do citronu). Citrusy uložíme na místa, která zapáchají. Po několika dnech osvěžovače vyměníme.

***

5. Rozmarýnovo-levandulový vonný prášek na koberce

Bybritannygoldwyn.com

Budeme potřebovat:

½ hrnku jedlé sody + 2 lžičky sušeného rozmarýnu + levandulový esenciální olej + uzavíratelný sáček

Postup:

V kuchyňském robotu rozmixujeme rozmarýn nebo ho najemno nakrájíme nožem. Do uzavíratelného sáčku nasypeme jedlou sůl, rozmarýn a 5 až 10 kapek levandulového esenciálního oleje. Zavřeme ho a protřeme. Směsí posypeme koberec, necháme působit 15 minut i více a vyluxujeme. Pokoj bude po vyluxování vonět po levanduli a rozmarýnu.

Zdroj: By Brittany Goldwyn + BLDG 25 + Under a Tin Roof + At The Picket Fence + Reading My Tea Leaves

Diskuze

Reklama