Z pracovního stolu bar. Kalifornský designér to dokáže jedním tahem

8. Února 2018
Redakce Lifee.cz
Pracovat, nebo bavit se? „Pracovní bar“ umožní oboje.
Zdroj Instructables.com
Malý byt je pro nadšeného zákazníka obchodů s nábytkem (a zvlášť těch, kde je levno) zlo. Do garsonky nenatlačí víc než základní kusy a o křeslu, taburetu či baru si může nechat jen zdát. Kalifornský designér Jonathan Odom nad tímto problémem vyzrál – vyrobil pracovní stůl, který se jedním tahem změní na bar.

Má korkovou zadní stěnu, otáčí se pomocí dřevěných kolíků po stranách a jeho zabudované korýtko pojme více než 20 lahví. Po přetočení svislé okrajové stěny stolu do horizontální polohy baru se odkryje i šikovná odkladná plocha pro skleničky. A nechybí zapuštěný otvor pro chladicí vědro.

Koryto schované pod svrchní deskou baru pojme více než 20 lahví.
Instructables.com

„Vyzkoušel jsem mnoho podob, ale jediná, kterou jsem zrealizoval, byla co možná nejjednodušší. Chtěl jsem proměnu jedním rychlým pohybem a také to, aby bar zůstal na jednom místě jak v režimu pracovního stolu, tak v barovém režimu,“ řekl Odom.

Myšlenka na flexibilní stůl, který připomíná pianino, vznikla v jeho bytě o rozloze 65 m2. Odom, zaměstnaný v Instructables Design Studio, toužil po vyšším životním standardu i na malé ploše. Navíc vždycky rád bavil své přátele. Ti se teď nemusí tísnit u malého pracovního stolu – rázem se z něj stane posezení pro tři.

Stačí odsunout pracovní stůl od zdi, sklopit zadní desku a party může začít!
Instructables.com

Bar je vysoký 107 centimetrů, tedy standardně vůči průměrné výšce barů. Obom ho prodává v různých cenách a materiálech. Demontovaná verze z březové překližky vyjde v přepočtu na 24 305 korun, předmontovaná varianta z překližky pokrytá exotickým dřevem zebrawood na 62 320 korun.

Diskuze

Reklama