Ze starých košil úchvatné dětské outfity! Američanka (27) šije proti plýtvání i poporodním depresím

17. Října 2017
Redakce Lifee.cz
Stephanie Miller nehrozí vyčerpání materiálu. Její záliba se rozkřikla mezi sousedy, kteří ji staré košile začali sami nosit.
Zdroj Stephanie Miller
Poporodní deprese – to je období několika dní až měsíců od narození potomka, v němž maminka prožívá klasické depresivní stavy. A především diagnóza, kterou stále řada lidí zaměňuje s přecitlivělostí. Není snadné se s ní vyrovnat mimo dohled odborníka. Američanka Stephanie Miller (27) na ni přesto vyzrála – když začala šít.

A jak! Ze starých košil manžela tvoří výtvarnice a čtyřnásobná maminka svým dcerkám i synovi parádní outfity.

Svou kreativitu uplatňovala už v oblasti výtvarného umění. Pak ovšem přišel zlom – narození dítěte.

„Žili jsme v bytě s jedinou ložnicí, a tedy v malém prostoru pro tvorbu maleb. Z olejomaleb šly nezdravé výpary a dokončit je při péči o dítě zabralo příliš mnoho času,“ řekla pro server BoredPanda.

Dcerky tvořivé Američanky mají to, o čem sní řada žen – šaty ušité na míru.
Stephanie Miller

Na svůj koníček, tedy něco, co ji vnitřně naplňovalo, přestala mít čas. A negativní dopady na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Trpěla jsem poporodní depresí a s šokující změnou životního stylu, s mateřstvím, jsem cítila ztrátu identity.“

Zatímco některé ženy musí v tomto stavu vyhledat odborníka, Miller měla štěstí. Pomohl jí její manžel. I když zcela neplánovaně.

Během úklidu svého šatníku vyřadil mnoho zachovalých košil. A v tom to umělkyni trklo.

Stephanie Miller.
Stephanie Miller

„Před třemi měsíci se můj manžel zbavoval oblečení a na vrchu hromady byla košile, kterou jsem mu dala k minulým Vánocům. Frustrovalo mě, že se chce zbavit něčeho nového, ačkoli se to srazilo,“ popisuje svůj příběh.

Zachovalé košile se rozhodla zachovat, doufaje v jejich pozdější využití. V tu dobu sledovala na Instagramu nějaké švadlenky recyklující staré oblečení a pomyslela si: „Tohle bych mohla zkusit.“

Otevřela si YouTube a začala se učit. Nejprve na vycpaných zvířátkách, později na nositelných kouscích. A víc než to.

Dcery jsou z maminčiny záliby nadšené. Některé její výtvory jim totiž připomínají šaty oblíbených princezen.
Stephanie Miller

Svým dcerám nyní tvoří ze starých košil stylové outfity. Ať už nadčasové overaly nebo princeznovské šaty. Košile doplňuje volány, kapsičkami i rukávy. Přešívání košil si nemůže vynachválit díky předšitým lemům i knoflíkům. Nemusí tedy dělat tolik úprav.

S každou košilí si dnes poradí do hodiny. A zdá se, že s šitím už nebude moct jen tak přestat.

„Moje tříletá říká svým šatům ,Elsiny šaty‘ [princezna s disneyovky – pozn. red.] a nosí je každý týden. Když peru prádlo, moje holčičky berou taťkovy košile a žadoní, abych jim z nich něco ušila.“ 

Umělkyně se neomezuje pouze na mladé dámy. Z košile umí vytvořit i stylové chlapecké tepláky.
Stephanie Miller

Nehrozí ani vyčerpání materiálu. Jakmile se její nový koníček rozkřikl, začali jí přátelé i sousedi nosit nepoužívané košile i další oblečení a látky.

Stephanie Miller své výtvory aktivně zveřejňuje na Instagramu a doufá, že tím podnítí kreativitu jak u svých dětí, tak u přátel mezi rodiči.

„Dělání a tvoření je pro mě nesmírně důležitý proces. Věřím, že každý může ve svém životě vytvořit něco krásného, něco, co mu přinese hluboké uspokojení a naplnění.“

Máte v šatníku přebytek košil, které váš partner neunosí, zato vaše děti ano? Pak navštivte umělčin blog Mother Make. Najdete na něm nejen inspiraci pro svá první díla, ale i tutoriály, které vám prozradí, jak na to.

Zdroj: BoredPanda / Good Housekeeping

Diskuze

Reklama