Aktivní dovolená i na podzim: Co Češi nejčastěji hledají 

9. Října 2018
Pavel Dvořák
Jóga se stala fenoménem.
Zdroj Pixabay
Fenoménem současné doby je, že lidé se chtějí pořád učit něco nového. Dovolené chtějí trávit aktivně a rádi si zaplatí za kurz běhání, cyklistiky, golfu, semináře etikety, gastronomické zážitky nebo třeba i vaření nebo pečení dobrot s profesionálem.

Skoro polovina dospělých Čechů se celoživotně vzdělává. Většinou se účastní kurzů souvisejících s prací. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu a v praxi to potvrzují například i provozovatelé hotelů nebo organizátoři zážitkových dovolených.

Za poslední roky zaznamenali zvyšující se zájem o pobyty spojené s nějakým zážitkem, kdy se lidé naučí něco nového. Jedná se například o běžecké školy, kurzy etikety, degustační večery, cvičení jógy, nordic walking nebo třeba golfový program.

"Mnoho lidí z velké dálky k nám míří také na kurzy pečení frgálů, tradičních valašských koláčů,“ směje se Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna.

Netradiční masa: 5 otázek, které vás zajímají ohledně kůzlečího, jehněčího a skopového

Přidáváme několik tipů na podzimní aktivity, díky nimž by se vaše dovolená mohla stát nezapomenutelnou.

Golf pro každého 

To je zábavný program pro golfové začátečníky, rodiny s dětmi, aktivní sportovce – zkrátka pro všechny, kteří golf ještě neznají nebo s ním začínají a chtějí se dozvědět něco víc. Při objednání programu na golfovém hřišti Horal vás čeká procházka v délce zhruba 90 minut po golfovém hřišti s průvodcem, který vám vysvětlí základy golfu, pod jeho vedením si zkusíte základní údery, chipování, patování i samotnou hru a dozvíte se i řadu zajímavostí o tomto sportu. Vše je přizpůsobeno jak dospělým, tak i dětem, které se mohou seznámit s golfem hravou a zábavnou formou díky takzvanému SNAG golfu.

Běžecká škola Miloše Škorpila (11. - 14. 10. 2018)

Naučte se správně běhat! Užijte si čtyři dny nabité tréninkem a novými informacemi pro začátečníky i pokročilé pod vedením Miloše Škorpila, který je bez nadsázky ikonou běžeckého sportu u nás. Známý ultramaratonec, propagátor a trenér běhu míří opět se svou Běžeckou školou na Valašsko, do Resortu Valachy. Pobyt s profesionální běžeckou přípravou je určen jak začátečníkům, kteří se chtějí při svých prvních běžeckých krůčcích vyvarovat základních chyb, tak pokročilým, jimž soustředění pomůže rozšířit si běžecké obzory a zapracovat na rozvoji vytrvalosti i při tvorbě tréninkových plánů a optimalizaci běžecké techniky. Samozřejmě nemůže chybět ani odpočinek a relaxace ve vyhlášených wellness centrech Resortu Valachy – účastníci mají neomezený vstup do L-Spa hotelu Lanterna i do blízkého Wellness Horal.

Karlovský gastrofestival (11. 10. 2018)

Svátek všech milovníků (nejen) valašské kuchyně a regionálních produktů: to je Karlovský gastrofestival, jedinečná gastronomická událost ve Velkých Karlovicích, která tento rok slaví již své jubileum – 10. ročník. Užijte si 3,5 km chutí a vůní na 13 gastro zastávkách v údolí Léskové, kde si můžete dopřávat ochutnávky a současně si užívat procházku krásnou přírodou, zažít atmosféru farmářského trhu, galavečeří s mistry kuchaři, soutěže o nejlepší frgál a klobásu a další doprovodné programy. Vstup na Karlovský gastrofestival je zdarma.

Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna (15. 11. 2018)

Zažijte jedinečný degustační večer plný vybraných chutí a neodolatelných vůní v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna. Přeneste se do italské oblasti Piemont, celosvětově proslulého regionu vzácných lanýžů a vynikajícího vína, a podlehněte kouzlu této delikatesy.

Diskuze

Reklama