Být ve správnou chvíli na správném místě. A rychle z něj utéct! Autor tohoto dechberoucího snímku unikl smrti jen o vlásek

26. Dubna 2017
Redakce Lifee.cz
Když po Atifu Saeedovi lev vystartoval, byl jen tři metry daleko.
Zdroj Atif Saeed/Facebook.com
Cvaknout, nebo ne? Odpovědět si je v určitých situacích pro fotografy těžké. A tak už mnoho snímků vyvolalo horečnaté diskuse – třeba ty, které zachycují umírání či lidské tragédie. Tento lví portrét k nim jistě přibyde.
Reklama

Působivý obraz, že? Okouzlení se ale rychle změní v konsternaci, když si uvědomíte souvislosti.

Výraz krvelačné šelmy totiž prozrazuje, že se cítila ohrožena něčím, co se vyskytlo v jejím teritoriu. Nebo spíš „někým“.

Tím „někým“ byl Atif Saeed. Fotograf na volné noze z pákistánského města Lahore.

Během projížďky městského safari parku si všiml lva jen nedaleko od svého vozidla. To mu mohlo poskytnout útočiště pro bezpečné zachycení šelmy. Jenže Saeedovi to nestačilo.

Jestli by do toho šel znovu? Jednou stačilo.
Atif Saeed/Pinterest.com

„Pomyslel jsem si: ,Musím zachytit povahu a status lva‘. Tohle byl jediný způsob, jakým jsem toho mohl docílit,“ řekl deníku The Daily Mail.

Vystoupil tedy z auta a připlížil se blíž. Stisknutí spouště ale upoutalo pozornost samce, který se okamžitě vrhl na nepřítele.

„Příběh skončil během několika vteřin, když lev agresivně vyskočil proti mně a já se sotva vyškrábal do auta.“

Že stihl zavřít dveře, bylo opravdové štěstí. V momentě pořizování snímku totiž seděl jen tři metry od hladového zvířete.

„V tu chvíli jsem se smál, ale teď, když si na incident vzpomenu, bych to asi znovu neudělal. Bylo to opravdu blízké setkání.“

Zdroj: The Daily Mail

Diskuze

Reklama