Pod magickou skálou Uluru se rozzářilo 50 000 květin. Žhnoucí přikrývka má připomínat dobré věci na tomto světě

Světelnou instalaci pohání 36 solárních panelů.
Zdroj: Pbs.org
Na úpatí australské skály Uluru lze nyní vidět na 50 000 světélkujících květin. Nově se tu totiž nachází gigantická instalace zvaná „Field of Light“ (Světelné pole) umělce Bruce Munroa.„Světelné pole bylo jedním z nápadů, které skončily v mém skicáku a neustále mě otravovaly, dokud nebyly hotové,“ řekl Munro pro deník The Guardian.„Viděl jsem v představách krajinu svítících stonků, které, stejně jako spící semena v suché poušti, tiše čekají na setmění pod žhnoucí přikrývkou jižních hvězd, aby rozkvetly s jemnými proměnami světla,“ dodal.Instalaci složenou z více než 50 000 světel, které se rozprostírají na 49 000 metrech čtverečních, montovalo 40 lidí po dobu šesti týdnů. Munro měl s sebou ještě 10 000 rezervních žároviček.+ 6 fotek+ 7 fotek

Vidět rozkvétající květinu před očima bylo až doposud nesplnitelným snem. Na úpatí australské skály Uluru lze nyní vidět na 50 000 svítících květin, které se rozzáří vždy před svítáním a po setmění. To díky propojení se solárními panely. Vytváří tak iluzi, že se probouzí k životu, rozkvétají. Gigantická instalace zvaná „Field of Light“ (Světelné pole) je dílem umělce Bruce Munroa.

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 04. 04. 2016 13:13

„Světelné pole bylo jedním z nápadů, které skončily v mém skicáku a neustále mě otravovaly, dokud nebyly hotové,“ řekl Munro pro deník The Guardian.

„Viděl jsem v představách krajinu svítících stonků, které, stejně jako spící semena v suché poušti, tiše čekají na setmění pod žhnoucí přikrývkou jižních hvězd, aby rozkvetly s jemnými proměnami světla,“ dodal.

Instalaci složenou z více než 50 000 světel, které se rozprostírají na 49 000 metrech čtverečních, montovalo 40 lidí po dobu šesti týdnů. Veřejnosti se zpřístupnila 1. dubna.

TheGuardian.com

Od té doby se pravidelně vynořuje z noci v celé své „barevné pýše“. Světélkuje dvakrát denně po dobu jedné hodiny, těsně před svítáním a poté, co se magická skála Uluru zahalí do tmy.

„V této oblasti je něco mimořádného. Máte pocit, jak když je v zemi elektřina,“ prozradil umělec serveru PBS. Ještě že tomu tak není – světelnou instalaci pohání 36 solárních panelů, což je jednak udržitelnější, jednak střídmě světélkující stonky nepozbydou kouzlo nestálosti.

Zárodek nápadu se zformoval již před čtyřiadvaceti lety. Dnes objekt putuje po celém světě. V něžné záři umělých květů zůstane Uluru do konce března příštího roku.

Český Ken Robert Paulat: Syna Andrease mi porodila náhradní matka, čekal jsem rok na dárkyni vajíčka

Český Ken Robert Paulat: Syna Andrease mi porodila náhradní matka, čekal jsem rok na dárkyni vajíčka

Související články

Další články