Slon truchlí dlouho a je vytrvalým plavcem. Plus dalších 5 věcí, které jste o něm určitě netušili

8. Dubna 2018
Lenka Šebestová
Slon má skutečné city.
Zdroj Pixabay
Témata: Slon , zvíře , zoo , charakter
Slon působí jako velké nemotorné zvíře. Lze o něm zjistit spoustu zajímavých informací, které určitě stojí za to si přečíst. Žije dlouho a samotářsky a překvapí nás ještě ledasčím dalším. Ať už velikostí svého mozku nebo schopností vytrvale plavat.

Dokáží vytrvale plavat

Škála potravy slonů je skutečně široká a občas se stane, že někde zkrátka dojde. Slon si z toho nic nedělá a jde tam, kde je jí dostatek. Klidně přitom přebrodí velkou řeku.

Nedupe

Sloni v zoo na sobě mají řetěz, který je připoután na noze. I to má svůj důvod. Tohle velké zvíře se totiž dokáže pohybovat neuvěřitelně tiše, takže řetěz slouží v tomu, aby pečovatel věděl, kde slon zrovna je.

Těhotenství

Když chce mít slonice mladé, musí se připravit na složitý proces. Celé těhotenství totiž trvá neuvěřitelných 22 měsíců, což je nejdéle ze všech zvířat.

Zvířecí kamarád dokáže zázraky. Jakého mazlíčka pořídit dítěti?

Dlouhověkost

Sloni jsou známi svou dlouhověkostí, dožívají se až 70 let. I proto se říká mít paměť jako slon, protože ten si věci pamatuje dlouho do minulosti. Mimochodem, slon má jeden z nejtěžších mozků.

Emoce

Po ztrátě člena stáda je slon skutečně smutný. Po jeho odchodu truchlí společně se zbylými slony den nebo dokonce dva, a to na místě, kde nejstarší slon zahynul.

Diskuze

Reklama