Reklama

Tato vesnice vypadá, jako by se namočila do duhy

16. Května 2017
Redakce Lifee.cz
Řekli byste do této vesnice, že bývala slumem?
Zdroj Instagram.com/ribekti_h/ditopapaojan
Na špatnou náladu mají v této indonéské vesnici levný a rychlý lék. Zkrátka postačí jen vykouknout z okna. Před očima se vybarví duha – i když ne ta přírodní povahy. Celá vesnice je totiž pomalovaná všemi barvami světa.
Reklama

Jmenuje se Kampung Pelangi a návštěvník si zde připadá jako Alenka v říši divů. Z pestrých odstínů zrak přechází a najít zde panelákovou šeď je takřka nemožné.

Duhový přeliv získala vesnice poměrně nedávno z rozhodnutí obyvatel, jak informoval server Lonely Planet. A brzy se stala atrakcí pro návštěvníky z celého světa.

Ještě nedávno ale žili domorodci v docela jiných podmínkách. Vesnici, dříve označovanou jako Kampung Wonosari, znali obyvatelé Jávy jako slum.

Barevné fasády mají přilákat turisty a podpořit místní ekonomiku.
Instagram.com/ayixxkchoky

Tento status se jí ale podařilo setřást díky finanční injekci od vlády a sdružení The Indonesian Builders Association of Semarang. Díky společnému úsilí získalo 223 domů veselou fasádu. A ze zapovězené oblasti se vyklubal indonéský klenot. Ostatně přitáhnout více turistů do vesnice a podpořit tak ekonomiku byl jeden z cílů drastické proměny.

Psychedelické fasády a ulice na popularitu nečekaly dlouho. Na Instagramu se už nashromáždilo mnoho snímků, jež přitáhnou „na první dobrou“. A není na tom nic špatného.

Kampung Pelangi si na nic nehraje a jednoduše se těší z přívalu barevné energie, která je nyní všude kolem.

Má-li vaše dovolená splnit požadavek na vrácení radosti do vašeho života, tato jávská vesnice vás uvítá s otevřenou náručí.

Navnaďte se v galerii níže.

Zdroj: Konbini

Diskuze

Reklama