Tento stan postavíte za minutu a budete mít hvězdy na dosah

10. Května 2017
Redakce Lifee.cz
iKamper disponuje vestavěnou matrací. Kdo říkal, že je kempování nepohodlné?
Zdroj Newatlas.com
Kdyby se Jack Kerouac rozhodl procestovat Spojené státy v současném desetiletí, iKamper by jistě přišel v úvahu. Právě pro takové dobrodruhy nechal Soon Park střešní stan vyrobit. On sám ostatně Kerouacovy stopy následoval.

Tedy ne doslova a nespoléhal se jen na vlastní nohy a zdvižený palec. To by ani se ženou a dvěma dětmi dost dobře nešlo.

Tři roky cestoval napříč americkými státy autem. Každý večer ale strávil půl hodiny stavěním stanu.

A tak vynalezl iKamper – stan, co se jednoduchým pohybem postaví na střeše vozidla za méně než jednu minutu.

Stanování se od devadesátek změnilo. Rozlámanost z přerušovaného spánku vám tedy ani v iKamperu nehrozí.

Protože – teď se podržte – disponuje vestavěnou matrací! To je splněný sen všech kempařů.

Tím ale výčet výhod oproti klasickému plátěnému přístřešku nekončí.

Pod matrací se nachází hliníková vrstva s voštinovou (šestihrannou) strukturou. To je – jak autor uvádí na internetu – materiál budoucnosti. Vyniká extrémní odolností, zato lehkostí. Dobře izoluje a odolá žáru. Snad nejdůležitější vlastností je ale šetrnost k přírodě.

S iKamperem si vychutnáte romantiku stanování bez starostí o vaše pohodlí.
Inhabitat.com

Ve stanu se vyspí dva dospělí a dvě děti, nebo tři dospělí. V létě poslouží jako skvělý výchozí bod pro pozorování hvězd. Plachtu lze odepnout, kempaři ale zůstanou ochráněni před komáry díky síťovině. A vyvýšené spaní umožní na hvězdy zírat z větší blízkosti. Cítíte tu romantiku?

Park začal na výrobě iKamperu pracovat v srpnu 2012. Svůj první střešní stan představil v červnu 2014. V současné době je k prodeji na webových stránkách od 2 500 dolarů.

K sestavení iKamperu Parka rozhodně inspiroval zmíněný představitel beatnické generace. „Střešní stan iKamper posouvá lidi o krok blíž přírodě,“ vysvětluje motivy uskutečnění projektu. „iKamper uchopuje lekce, které se Kerouac snažil předat skrze svůj román [Na cestě], a mění je v realitu výrobou střešních stanů nejvyšší kvality.“

Celý příběh najdete na webu iKamper.com.

Okoukněte toto sympatické mobilní bydlení v galerii.

Zdroj: iKamper

Diskuze

Reklama