Reklama

Uvidíme na moři opět Titanic? Vyplout by měl už tento rok

7. Června 2018
Pavel Dvořák
Opravdu Titanic II vypluje, nebo je to celé jen novinářská kachna?
Zdroj pixabay
Nepotopitelná a nezničitelná – tak se přezdívalo gigantické lodi Titanic, která ztroskotala po srážce s ledovcem ve vodách Atlantiku v roce 1912. Své pověsti tudíž nedostála, nyní se ale zdá, že to bude moct „napravit“. Společnost Blue Star Line slíbila, že v roce 2018 vypustí na vlny Indického oceánu přesnou repliku Titaniku. Zatím na Titanic neustále čekáme.
Reklama

„Zůstane věrná svému originálu s výjimkou moderních evakuačních postupů, satelitních ovládacích prvků, digitální navigace a radarových systémů,“ sliboval James McDonald, globální marketingový ředitel Blue Star Line.

Australská společnost touží vytvořit kopii legendárního plavidla včetně nejmenších detailů. Nebude jí tak chybět nic z opulentnosti typické pro Titanic z Eduardovského období.

Známe vítěze národní soutěže Chléb roku 2018. Špičková kvalita českého chleba je tím potvrzena

Nové plavidlo bude téměř 274 metrů dlouhé a 53 metrů vysoké. Lodní obr s hmotností 40 000 tun vynikne stejně jako originál devíti poschodími. V 840 kajutách bude schopen přepravit 2400 pasažérů a 900 členů posádky. Cestující si rovněž budou moct zvolit jednu se tří ekonomických tříd.

Společnost Blue Star Line předpokládá, že Titanic II vypluje v roce 2018. Na rozdíl od původního plavidla se ale nevydá do vod Atlantiku. První plavbu firma naplánovala z čínské provincie Ťiang-su do Dubaje, tedy přes Indický oceán.

Pokud si zatoužíte přehrát scénku v rozdováděném podpalubí, kde Rose ve slavném snímku odzbrojila Jacka baletními špičkami, nebo tu, kde se sličná zbohatlice učí plivat, utáhněte si opasek. Pořádně. I když společnost ještě nezveřejnila ceny vstupenek, nedočkaví zájemci se již nechali slyšet, že jsou za ně schopni utratit miliony dolarů.

Zprávu o Titaniku II zveřejnila lodní společnost už před třemi lety a dosud žádné další zprávy...

Diskuze

Reklama