5 věcí, které byste neměli dělat po jídle

11. Dubna 2017
Redakce Lifee.cz
Jedna vykouřená cigareta po jídle vydá za deset.
Zdroj Npr.org
Svalit se po obědě do měkkého křesla a „vytuhnout“ – to je pro řadu z nás nepopsatelná slast. Pro žaludek už tolik ne. Spánek není jediným nepřítelem trávení. Server Bright Side jich objevil rovnou pět!
Reklama

1. Kouření

Alexiafoundation.org

Podle vědců je vykouřit jednu cigaretu po jídle jako deset najednou. Nikotin na sebe váže kyslík, díky čemuž se lépe vstřebá. Zároveň v těle probíhají trávicí procesy. Odborníci tak varují před zvýšeným rizikem rakoviny střev a plic. Těžko se cigaretě po jídle odolává? Počkejte alespoň 20 minut.

2. Pití

Stylecraze.com

Nápoje ředí žaludeční kyseliny. Co to znamená? „Pokud budete pít vodu, ve skutečnosti tím začnete ředit trávicí šťávy, jejichž cílem je jídlo rozložit,“ vysvětlila deníku The Times of India makrobiotička Shonali Sabherwal.

3. Spánek

Tapoos.com

Padnout po jídle do měkkého gauče, co je tvarovaný podle záhybů našeho těla, to je slast, co říkáte? Žaludek by si ale dovolil protestovat. Nestihl ještě strávit všechno jídlo, a tak vrací úder v podobě pálení žáhy.

4. Sprchování

Eatthis.com

Překvapeni? Vysvětlení hledejte v krevním oběhu. Při sprchování se tělo většinou ochlazuje, což dává povel krevnímu systému nahnat rudou tekutinu do kůže. Tam zůstává ještě dlouho po sprchování. Žaludek nad nedostatkem krve úpí, neboť podporuje trávení. A v tom je celé tajemství.

5. Konzumace ovoce

Femside.com

Jeho strávení je pro metabolismus hračka. Ale jen když ho sníme samostatně, na prázdný žaludek. Pokud má tělo spoustu práce s rozkládáním oběda nebo večeře, příliv ovocných šťáv může v žaludku udělat neplechu. Začne uvolňovat toxiny, které mívají za následek tvorbu celuitidy. Proto se ovoce doporučuje jako zdravá svačinka.

Zdroj: Bright Side

Diskuze

Reklama