Reklama

Experti zkoumali pravidelné konzumentky vína. Výsledky nadchnou ženy všech generací!

2. Září 2016
Editor Foodstory
Resveratol ve víně dle vědců funguje jako zátka na tukové buňky.
Zdroj Gazettereview.com
Sklenka vína je při pátečním večeru jako pohlazení – rozpustí všechny stresy, co se během týdne nahromadily. A dle aktuálních studií může dokonce fungovat jako účinný hubnoucí nápoj.
Reklama

Shodly se na tom dvě nezávislé studie – ta vypracovaná na Washingtonské univerzitě a druhá na Harvardské.

Experti z Harvardu prověřovali životní styl 20 000 žen, které se chlubily zdravou tělesnou vahou po dobu 13 let. Zaměřili se na několik faktorů, jako sklony k přibírání, fyzická aktivita a konzumace alkoholu.

Právě třetí z nich nás, co se po večerech rády rozmazlujeme, potěší nejvíc. „V porovnání s abstinenty přibíraly ženy s normální hmotností a konzumující malé až střední množství alkoholu méně a měly nižší riziko obezity,“ uvedl harvardští výzkumníci.

Kolik kalorií obsahují jednotlivé odrůdy vína?

Washingtonská studie shromáždila zajímavé poznatky z pokusu na myších. Do jejich těl odborníci vpravili výtažek z resveratolu, látky obsažené v červeném víně. Tito hlodavci produkovaly více „hnědých“ tukových buněk než bílých – to jsou takové, které oproti bílým usnadňují proces hubnutí. A udržení hmotnosti po nějakou dobu.

I když tento výzkum není přesvědčivý jako ten čerpající z lidské zkušenosti, podle expertů je to úžasný důkaz, že resveratol disponuje příznivými „protiobézními“ účinky.

A protože je obsažený i ve víně, mohl by se zmíněný mok stát příjemným pomocníkem při narovnávání faldů. Tato sloučenina přirozeně potlačuje chuť k jídlu. Konzument tak přijímá méně kalorií, aniž by ho sužovaly bolesti z hladu.

Kromě toho se resveratol jeví pozitivně i v otázce ukládání tuku. Funguje prý jako zátka na tukové buňky – zabrání jim přijímat více tuku.

Zdroj: Lifehack

Diskuze

Reklama