Reklama

Konzumujete těchto 10 potravin? Stárnete rychleji

15. Března 2018
Editor Foodstory
Vyhlaste válku vráskám!
Zdroj Empowher.com
Témata: Stárnutí , jídlo , káva , alkohol
Bílá až popelavá tvář. Suché vlasy bez lesku. Slabé nehty, kruhy pod očima. A poznámky, že na svůj věk vypadáte starší. Už toho máte plné zuby? Tak směle do nápravy! Vyřaďte těchto 10 potravin dle serveru Fitness Republic. A oslňujte vitalitou!
Reklama

1. Umělá sladidla

„Vyhněte se všem umělým sladidlům a produktům, které je obsahují. Znamenají příliš mnoho zdravotních rizik,“ napsala na Twitteru Kimberly Snyder, autorka knihy Beauty Detox Solution a šéfkuchařka.

Aspartam, sacharin či sukralosa – to je jen vzorek sladidel, kterým byste se měli vyhnout obloukem. Jak ale můžete tušit, nezdravá nejsou pouze tato sladidla, ale vše, co je umělé. I proto dnes zažívá boom paleo či vegetariánská strava složená převážně z přírodních potravin.

2. Připálené maso

Černá barva nevěstí v konzervativně smýšlejících společnostech nic dobrého. A v případě, že ji uvidíte na steaku či burgeru, který zrovna přistál na talíři před vámi, byste starými vzorci uvažování neměli pohrdat.

Dle četných studií totiž připáleniny na masu obsahují uhlovodíky. Ty spouštějí zanícení. A kolagenová vrstva, klíčová pro pružnou pokožku, začne mít trhliny.

3. Mléčné výrobky

Upřít si sklenici domácího mléka? To by byla škoda. Omezení mléčných výrobků za účelem tělesné svěžesti se vztahuje na produkty s přídavnými hormony a dalšími ingrediencemi. Tyto neviditelné látky jsou příčinou onemocnění a nepřirozeného stárnutí.

Pokud si nedokážete přestavit život bez mléčných výrobků, volte ty s bio kvalitou.

Bezlaktózová dieta jako životní styl. Zbaví vás problémů s trávením i strachu z rakoviny

4. Bílý cukr

Mít tak třetí oko, které by bylo otočené směrem dovnitř, netrpělo by lidstvo prakticky žádnými chorobami. Tento názor zastává v poslední době čím dál více příznivců alternativní medicíny. Jak to funguje? Podle nich je zdravé vše, co našemu tělu a psychice dělá dobře. A naopak.

Pokud se tedy vaše tělo vypořádává s bílým cukrem hladce, vyloučit jej z jídelníčku nemusíte. Někdo se mu ale vyhýbá úplně. Statistiky totiž prokázaly, že nadměrná konzumace cukru způsobuje nežádoucí reakce v těle. Cukr je navíc zdrojem zbytečných kalorií, původcem zánětů, černých kruhů pod očima a otoků. Vším, co se kříží s předčasným stářím.

5. Zpracované maso

Od salámů přes uzeniny po tolik oblíbenou slaninu – to vše je průmyslově zpracované maso, které je zásobárnou přísad a konzervantů. Ty způsobují nejen záněty napříč tělem, ale i nemoci srdce. Zdravou náhradu lze ale naštěstí sehnat. Zkuste ryby z ekologického chovu nebo přírodní hovězí.

Balené potraviny ideálně vyřaďte. Obsažené konzervanty uspíší stárnoucí proces.
PlasticFreeTuesday.com

6. Sůl                      

Sůl nad zlato, ale jen v malém množství. V opačném případě je původcem zadržování vody v těle. Vznikají tak otoky, kruhy pod očima a další tělesné změny spojené se stárnutím. Pro začátek se vyhněte fastfoodovým pokrmům, limonádám a polotvarům.

7. Transmastné kyseliny

Transmastné kyseliny používají výrobci v margarínech, balených jídlech a svačinách a spojují se s rizikem ischemických chorob srdečních. Zvyšují totiž hladiny cholesterolu i riziko diabetu či rakoviny. To vše vede k rychlejšímu stárnutí.

8. Jídla v krabičkách

Nelze je odsoudit plošně, ale většina z nich tělu neprospívá. Bývají totiž průmyslově zpracované a, podobně jako maso, obsahují přídavné látky a konzervanty, které urychlují stárnoucí proces. Řešení? Potraviny, jež prošly minimem rukou. Tedy nezpracované ovoce, zelenina a přírodní proteiny.

9. Kofein

O tom, že kofein dehydratuje, se napsalo už nespočet článků. Pokud však nechcete vypadat starší, omezte jeho konzumaci. Odvádí vodu z míst, na kterých toužíme vypadat mladě – z pleti, nehtů i vlasů. Existuje řada alternativních, přírodních zdrojů energie. Třeba obyčejné jablko.

10. Alkohol

„Alkohol nepiju,“ můžete slyšet ve společnosti čím dál více. Stále jste tomu nepřišli na kloub? A všimli jste si, jak dotyčný či dotyčná vypadali vitálně?

Alkohol funguje obdobně jako kofein – vysušuje tělo. Ano, i na místech, kde to my ženy nesnášíme – vlasy, obličej, ruce. Voda s citronem není tak lákavá, rozumíme. Jarní paprsky ale dodávají energii a odvahu. Možná právě teď je nejlepší čas na změnu!

Chybí vám šťáva? Nechte si doporučit ty nejlepší způsoby doplnění od expertů:

4 způsoby, jak si přivolat supersílu

Diskuze

Reklama