Chuť na čokoládu či kávu? Víme, co se vám vaše tělo snaží říct

20. Ledna 2017
Redakce Lifee.cz
Honí vás mlsná? Zapřemýšlejte o možných příčinách!
Zdroj Netmums.com
Témata: chutě , tělo , zdraví , živiny , výzkum
Sedíte na pohovce, díváte se na televizi a najednou dostanete hroznou chuť... třeba na sladké. Snažíte se jí vypudit z mysli (vždyť ani nemáte hlad), ale pořád se vrací. Co v takové situaci uděláte?
Reklama

V zásadě jsou dvě možnosti – urychleně vyrazit do nejbližší cukrárny nebo chuť i nadále ignorovat. Ani jedno z těchto řešení ovšem není úplně ideální, protože nezahrnuje to nejdůležitější – zjistit příčinu.

„Naslouchat svému tělu v dnešní době není snadné, ale je to velmi důležité. Především proto, že chutě vás mohou nasměrovat k falešným korekcím typu konzumace potravin a sladkostí, které vás jich sice dočasně zbaví, ale vůbec nic neudělají s kořenem problému,“ vysvětlila Keri Glassman, zakladatelka projektů Nutritious Life a The Nutrition School.

Přestože výzkum v této oblasti probíhá teprve krátce, několik vědeckých studií již bylo provedeno. A jejich výsledky potvrzují názor, že pokud máte na něco neodolatelnou chuť, váš organismus vás tak upozorňuje na nedostatek určitých důležitých živin. Jakých? To se dozvíte z následující komentované galerie.

Zdroj: MyDomaine

Diskuze

Reklama