„Fujtajbl, tady bych v žádném případě nejedl!” říká Gordon Ramsay

9. Srpna 2017
Redakce Lifee.cz
Kdyby měl na tomto místě strávit chvíli, raději by se napakoval vlastním jídlem.
Zdroj Facebook.com
Když přijde vlčí hlad, většina z nás uvítá cokoliv, hlavně když to bude hned. To Gordon Ramsay by raději držel hladovku, než aby pozřel cokoliv na tomto místě.
Reklama

V rozhovoru s lifestylovým magazínem Refinery29 prozradil hned několik věcí.

Jako první došlo na jeho oblíbené kuchyňské náčiní. Známý gastro kritik přísahá na čtyři následující kousky: multifunkční mandolinový kráječ na zeleninu, horkovzdušnou fritézu, kvalitní ponorný mixér a mixér na smoothie. Zdravé ovocné a zeleninové nápoje patří k nejčastějším snídaním celé Ramsayovy rodiny, protože jak sám „ďábelský šéfkuchař” říká: „Moje děti chodí vždycky příšerně pozdě do škole, a tak snídáme v autě.”

Kvůli své zaněprázdněnosti přes týden tolik nevaří. Jakmile však odbije víkend, vrhá se za plotnu spolu s rodinou. Většinou testují recepty z nové kuchařky nejmladší dcery Matildy (15). Jinak padá volba na lasagně nebo indické máslové kuře. A když je venku hezky, vyrazí v neděli ven s košíkem plným klasických brunchových pokrmů, jako jsou vajíčka s uzeným lososem.

A kde by tedy obávaný šéfkuchař nesnědl nic, i kdyby ho kručící žaludek na nože bral? V letadle. „Neexistuje ku*va žádná možnost, že bych jedl v letadle,” uvedl. „Pro letecké společnosti jsem pracoval deset let, takže vím, kde se jídlo nacházelo a kam putuje a jak dlouho trvalo, než se dostalo na palubu.”

Řešení? „Pěkná selekce italských mas, malá sklenka červeného vína, pár plátků jablek nebo hrušek s parmazánem a máte se jako prasata v žitě.”

Než příště v letadle zakrojíte do plátku kuřecího nebo vepřového, zvažte, zdali máte opravdu takový hlad, nebo si dáváte jídlo jen proto, že je zdarma. Podle jednoho z nejrespektovanějších šéfkuchařů světa totiž prokáže vašemu tělu zatraceně mizernou službu.

Zdroj: Refinery29

Diskuze

Reklama