Jedna na každý den: Top 5 snídaní, které vás nastartují do nového dne

8. Června 2018
Veronika Hándlová
Chutná snídaně až do postele.
Zdroj profimedia.cz
Témata: snídaně , jídlo , výživa , ráno
Není nad pořádnou snídani. Právě ta vám ráno vytvoří den, jelikož vás pořádně nakopne. Přinášíme vám 5 snídaní, které rozhodne stojí za to zkusit.

Volské oko se zeleninou

Vejce je to nejlepší, co vám pořádně nastartuje den. Pochutnáte si a zároveň vás celé dopoledne nebude honit mlsná. A je to tak jednoduché! Stačí, když si na pánvi připravíte volské oko – kolik vajíček zvolíte, záleží jen na vás. Ale doporučuje se 1-2, pak jen přidejte zelenou papriku a trochu opečte. Tato snídaně skvěle chutná a je zdravá.

Oranžový meloun (cantaloupe) s řeckým jogurtem

Někdo si může myslet, že řecký jogurt je tučný. Je ale extrémně zdravý a je také výborným zdrojem bílkovin. Nakrájejte si oranžový meloun cantaloupe na čtverečky a přidejte si ho do řeckého jogurtu. Nic lepšího jste dosud nejedli. Pokud vám v této pochoutce chybí více ovoce, můžete si do něj přidat jahody či borůvky.

Vlhké ovesné vločky

Vločky si připravte ještě předtím, než jdete večer spát. Namočte je do misky s 2 dcl vody. Ráno budou mít tu správnou chuť a zároveň po nich nebudete mít hlad. Pokud jste typ, který musí mít ve všem ovoce, dopřejte si dle vašeho gusta. Ovoce vám nikdy ublížit nemůže.

10 jednoduchých způsobů, jak proměnit jídlo v mocné afrodiziakum

Jogurt s banánem, jahodami a mandlemi

Tato velmi chutná snídaně je opravdu velmi jednoduchá. Stačí mandle spolu s banánem a jahodami vložit do mixéru a pořádně pomixovat. Vznikne vám tak smoothie, na kterém si pochutnáte. Obsahuje jen 350 kalorií a najdete v něm až 15 gramů bílkovin. Takže do oběda máte vystaráno.

Vejce v avokádu

Nejprve si udělejte volské oko. Pak si připravte avokádo, vyjměte pecku a místo ní vložte volské oko. Posypte solí a máte dokonalou snídani, která vás vyživí. A budete si ji pak dělat každé ráno.

Diskuze

Reklama