Jednoduché recepty z jednoho plechu a česká klasika v moderním pojetí

20. Srpna 2018
Petra Járková
Jídla z jednoho hrnce nebo pekáče jsou snadná a velmi oblíbená
Zdroj Pixabay
Témata: jídlo , recepty , kuchařka , trendy
Už nevíte, co doma uvařit nebo upéct, aby byla rodina spokojena? Pak sáhněte po jedné ze dvou skvělých kuchařek, které se staly hitem letošního roku.
Reklama

Sue Quinnová: Lahodná jídla z jednoho plechu

Jeden plech na pečení, jedno kompletní jídlo – žádný zmatek a minimum špinavého nádobí! Příprava jídla v jednom pekáči je ještě lepší než vaření v jednom hrnci: je to ten nejrychlejší způsob, jak rychle připravit chutné jídlo. V jednom plechu můžete chystat pokrmy pro celou rodinu už od rána, začít můžete ovesnou kaší zapečenou s jablky nebo úžasnými francouzskými toasty, pokračovat špenátovým nákypem, kuřecím fajitas či teplými saláty k obědu a přes lahodné koláče k svačině přejít třeba k pikantní zelenině s cizrnou k večeři. A protože nemusíte mýt tolik nádobí, můžete si po večeři dát ještě karamelové brownies! Sue Quinnová je kouzelnice v přípravě jednoduchých, ekonomicky nenáročných jídel. Jednoduše a srozumitelně psané recepty doplňuje užitečnými tipy, jak co nejlépe využít suroviny a pokrmy dochutit.

Kokosový olej vládne gastronomii a bydlení: 28 způsobů, jak ho použít při vaření, péči o domácnost i mazlíčky

Aneta Beyrová, Dita Janíková: Holky, jezte zase vdolky

Dvě sestry, které milují společné vaření, sepsaly svoji vlastní kuchařku. Takovou, kterou lze jen tak listovat s šálkem čaje u snídaně a která navodí pocit pohody a chuť vyzkoušet si nejen jídlo na fotce, ale i příběh, který s ním může být spojený. Recepty jsou navíc popsány tak, že prostě není možné při dodržení postupu jídlo zkazit. Toto všechno se holky snažily vložit právě do své kuchařky. Nejsou v ní žádné "moderní" recepty typu řepná buchta, které jsou zdravé, ale s chutí sušeného sena. Najdete v ní jejich nejoblíbenější a milionkrát vyzkoušené recepty z poctivých surovin. Ostatně pokud uvaříte svíčkovou z domácího vývaru, čerstvé zeleniny a nesníte k tomu deset knedlíků, jedná se v podstatě o zdravé jídlo. Základem tedy je: vařte z kvalitních a základních surovin, nepřejídejte se, jezte všechno, sportujte a zaručeně vám bude dobře na těle i na duši. 

Diskuze

Reklama