Konečně nehipsterské bistro na Letné — platná otvírací doba na dveřích a úcta k zákazníkovi se vrací

27. Srpna 2018
Lucie Trávníčková
Kančí hřbet s kaštanovo-perníkovou nádivkou a hruškovým pyré
Zdroj Belcredi Bistro & Bar
Pražská čtvrť Letná je vyhlášenou destinací hipsterských podniků všeho druhu. Normální je zkrácení otevírací doby dle nálady, nespokojenost s pokrmem řešit pouhým odfrknutím, skořápky v míchaných vajíčkách jsou vlastně bonus. Takhle to ve světě hipsterského světa gastronomie chodí.
Reklama

Odlehčení fádní a těžké gastronomie je určitě vyžadovaným trendem doby, ale čeho je moc, toho je příliš. Dobrou variantou je bistro, které ctí čistotu a pravidla, které dělají z obyčejného oběda či večeře zážitek. Přesně tímto směrem jde Belcredi Bistro & Bar na bulváru Letné, ulici Milady Horákové, pod střechou historií ověnčeného hotelu Belveder. Avšak nejedná se o hotelovou restauraci. Čistá mezinárodní kuchyně, kvalitní pokrmy, čerstvé suroviny, žádný fastfood ani škrobený business oběd.

Belcredi Bistro & Bar zahájilo svou činnost 1. listopadu 2017. Své hosty baví nápaditými poledními menu, která jsou různorodá, takže si vybere každý. Volí mezinárodní kuchyni, neubírají se jedním směrem. Můžeme se setkat s mexickou, italskou, českou, francouzskou a třeba i thajskou kuchyní. V Belcredi Bistro & Bar se vaří celý svět. Inspirací je aktuální chuť.

Malé bistro zaplavili reportéři a zákazníci poté, co omylem dostalo michelinskou hvězdu

Velká část pokrmů z à la carte má stejný jmenovatel, zdravé stravování. Lehké chody zohledňující potravinové alergie. V menu se často objevují bezlepková jídla a paleo strava. Neposlední řadu zaujímá nápojové menu. V Belcredi Bistro & Bar nabízejí 10 vlastních signature drinků, které staví na vlastních sirupech a infúzích. Například Strawberry basil fizz, Penicillin sour nebo Bucky Tonka. Předností jsou také eventové prostory k pronájmu, které jsou cateringově zajištěny Belcredi Bistro & Bar.

Za stále větším úspěchem Belcredi Bistro & Bar stojí celý tým. Všichni jsou na jedné lodi a snaží se povýšit letenský bulvár. Nyní by si zasloužili vyjmenovat všichni, jeden po druhém. Výčet ale zúžím. Prvním z nich je majitel Miroslav Matějka, který je také spoluvlastníkem Art Mánes Restaurant. Dalším je manažer Daniel Mádr, který má pod palcem celý provoz. Svou manažerskou dovednost již předvedl v Art Restaurantu Mánes. Ve volném čase se zajímá o sport a gastronomii. Třetím je šéfkuchař Aleš Veselý, jenž vykonával stejný post před tím v Premiér Mercato. Jeho koníčkem je česká historie. Čtvrtým je zástupce šéfkuchaře Marek Vobořil. Ten svou kariéru započal v Zátiší group, poté Portfolio restaurant. Díky těmto podnikům si vybudoval slušné znalosti fine diningu. Ve svém volném čase rád cestuje.

Podívejte se na nové podzimní menu do galerie.

Diskuze

Reklama