Opravdu zvláštní zvyk Indů. Věří, že pitím kravské moči lze vyléčit HIV i rakovinu

1. Července 2018
Lenka Šebestová
Dovedete si představit, že pijete kravskou moč?
Zdroj pixabay
Témata: kráva , indie , zajímavost , zvyk , pití
Zvyky a tradice v různých zemích světa jsou opravdu různé, ale to, čemu věří v Indii, je opravdu zvláštní. Indové věří, že čerstvá kravská moč má zázračné léčebné účinky. Dokonce prý vyléčí i rakovinu a HIV. Stačí si dát preventivně pár skleniček denně.

Někdo začíná svůj den šálkem voňavé kávy či čaje, někdo třeba teplou kravskou močí. Toto se děje v malé skupince hinduistických věřících na severu Indie. Dle nich zázračnou tekutinu tito věřící pijí rovnou ze zdroje.

Proč to dělají?

Pro hinduisty je kráva posvátným a chráněným zvířetem a když je svatá kráva, musí být výjimečná i její moč. I když zatím nejsou její léčivé účinky lékařsky potvrzené, místní věří, že tento čistě přírodní nápoj může nemocem nejen předcházet, ale dokonce je i léčit.

Kam na Slovensku za čerstvým vzduchem? Do Tater se trmácet nemusíte. Stačí kousek za Bratislavu

Moč se nesmí pít jen tak

Aby účinky opravdu fungovaly, musí pití moči projít speciálním rituálem. Rituál probíhá vždy před východem slunce a pije se od krávy, která ještě nebyla březí. Tento panenský nápoj pak má poživatelům pomoct v boji proti srdečním problémům, rakovině, cukrovce, ženským problémům a dokonce i HIV.

Věhlas pití kravské moči se prý Indií šíří rychlostí blesku a za kravami se kvůli jejich moči sjíždějí lidé z celého okolí. Jisté indické hinduistické nacionalistické hnutí, RSS, začalo dokonce moč distribuovat i do obchodů. Výrobek s názvem „kravská voda“ má být bylinkami ochucená moč bez jakéhokoli zápachu a toxinů.

Diskuze

Reklama