Přivítejte avolatté – kávu v avokádové slupce se špetkou ironie

31. Května 2017
Redakce Lifee.cz
Avokádové šílenství pokračuje.
Zdroj Phillymag.com
Není to tak dávno, co se do titulků světových médií dostal australský realitní magnát Tim Gurner. V televizním programu 60 Minutes totiž řekl, že mladí Australané si nemohou dovolit ubytování v australských metropolích, protože utrácí za čtyřdolarová latté a jedí obden rozmačkané avokádo za 19 dolarů. Na odezvu nečekal dlouho. Tamní kavárna začala podávat avolatté – populární kávu servírovanou v avokádové slupce.
Reklama

Tedy mnoho lidí si to myslelo. Kavárna Truman Café, sídlící vedle parku Albert v Melbourne, zveřejnila na svém Instagramu přípravu avolatté. Doplnila ho popiskem „Kombinace dvou melbournských obsesí – latté a avokáda.“

Už chechtající se smajlík ale měl napovědět, že podnik jen žertuje.

To, co vypadalo jako perfektně načasovaný a bravurně zvládnutý marketing se špetkou ironie, byl nakonec pouhý vtip.

„Ve skutečnosti jsme žertovali,“ řekl barista Jaydin Nathan z kavárny Truman Café. „Doopravdy jsme je neprodávali, ale dneska přišel člověk a chtěl jedno,“ potvrdil serveru News.com.au.

Dužinu ven, latté dovnitř.
Magplanet.com

Zelená máslová hruška je v posledních letech na výsluní. Nedávno otevřela v Brooklynu avokádová restaurace Avocaderia, následovaná amsterdamskou The Avocado Show. Britská asociace plastické, rekonstruktivní a estetické chirurgie zase upozornila na rostoucí počet zranění způsobených krájením avokáda. Dokonce pro ně vymyslela nový termín: „avokádová ruka“.

Přes rostoucí popularitu avokád ale mělo v případě Truman Café zůstat u ironie. „Myslím, že je to směšné. Je to doslova kafe v kousku odpadku,“ potvrdil barista.

Avolatté mělo být vtip. Teď po něm šílí celý svět.
Twitter.com

Svůj postoj ale podnik možná změní. V posledních týdnech sdílely nadšení z avolatté tisícovky lidí a dostalo se mu pozornosti u největších světových médií. Tento boom tak možná přesvědčí majitele k prodeji kávy v avokádové slupce.

„Dostávalo se jí víc a víc pozornosti. Nevím, třeba ji začneme prodávat,“ řekl zaměstnanec kavárny.

Nechali byste si naservírovat kávu do slupky? Nebo je avolatté podle vás vrcholem hipsterství a nedomyšleným výstřelkem? Napište nám do komentářů. 

A pokud vám nedá avolatté spát, pokračujte v galerii.

Zdroj: News.com.au

Diskuze

Reklama