Reklama

„Nasávejte“ spolu a budete v manželství spokojenější, hlásají vědci

12. Srpna 2016
Editor Foodstory
Vytáhnout partnera do baru by mělo být zase o něco jednodušší.
Zdroj Newslocker.com
„Pojď na sklenku – ve jménu naší spokojenosti!“ Vytáhnout partnera do baru by mělo být zase o něco snazší. Venku je totiž studie, podle které jsou manželské páry dopřávající si alkohol společně šťastnější.
Reklama

Tým výzkumníků z Michiganské univerzity analyzoval data desetileté studie, pro jejíž potřeby bylo osloveno 2 767 sezdaných párů. Účastníci výzkumu pocházeli ze Spojených států a bylo jim více jak 50 let. O jejich zkušenostech v manželství nemůže být pochyb – dvojice spolu byly v průměru 33 let. Dvě třetiny z nich v prvním manželství.

Otázkám výzkumníků byly podrobeny každé dva roky – ptali se jich, zdali byli jejich partneři kritičtí či nároční, jestli je podporovali a byli ochotní pomoct v případě potřeby.

Kolik alkoholu sneseme za hodinu aneb jak pít s rozumem

V balíčku dotazů nechyběl ani ten, který cílil na alkoholové návyky. Dvojice musely prozradit, jestli pijí, jak často a ano – jak moc.

Že je alkohol metlou lidstva, potvrdila více jak polovina párů zahrnutá do studie – patří k jejich životu. Muži přitom pili víc než jejich ženy. Co je ale zajímavé, že nespokojenost v manželství rostla, když si ženy dopřávaly alkohol a jejich protějšky ne. Co už tak nepřekvapí, že počínající či rozvinutá závislost na alkoholu dvojice oddalovala.

Máte kočku, děláte si starosti a pijete alkohol? Patříte k elitě národa. 13 charakteristik nejchytřejších lidí planety

Experti ale tvrdí, že mírná společná konzumace alkoholu utužuje vztah – zvyšuje pocit jednoty a podporuje zábavu v páru.

Zároveň ale upozorňují, že přizpůsobení svých „picích“ návyků ke vztahové spokojenosti nevede. Množství konzumovaného alkoholu nemá na kvalitu manželství vliv.

„Nedoporučujeme, aby lidé pili více nebo měnili to, jak pijí,“ řekla doktorka Kira Birditt, autorka studie. „Nejsme si jisti, proč se toto děje, ale příčinou lepší kvality manželství může být to, že spolu partneři tráví více volného času.“

Zdroj: Lifehack

Diskuze

Reklama