Reklama

10 vět, které potopí váš vztah světelnou rychlostí

23. Září 2016
Editor Foodstory
„Mluvíš přesně jako tvoje matka!“
Zdroj Businessinsider.com
Pusu na špacír nám netolerovali už učitelé na základní škole, nad tresty jsme ale s odstupem času mávli rukou. Prořízlá pusa se však ve vztazích někdy trestá nemilosrdně – rozvodem či podvodem. Toužíte-li po pevném, harmonickém, dlouhotrvajícím vztahu, spolkněte těchto 10 komentářů.
Reklama

1. „Ty nikdy neumyješ nádobí. Pořád jen sedíš a nic neděláš.“

Nejen tato věta, ale všechny jí podobné působí na vztah jako nůž – zanechávají šrámy. A hluboké, protože nám to občas „ujede“ a přeženeme to. Co je nejhorší, že vůbec nic nevyřeší.

2. „Mluvíš přesně jako tvoje matka.“

Další ze strmých cestiček k rozbušce. Tyto věty partnera jen podráždí a odvádí pozornost od toho, co chcete řešit.

3. „Myslíš si, že jsi mistr světa.“

Byť to dobře víte, tahle věta je naprosto nesmyslná. Nebo snad čtete myšlenky? „Tyhle výroky všechno jen zhoršují, protože váš manžel ví, že to, z čeho ho obviňujete, není pravda,“ řekla Becky Whetstone serveru The Huffington Post, terapeutka v oblasti manželství a rodiny. „To, co říkáte, naznačuje, že nemáte o své drahé polovičce valné mínění. Je to dvojitá dávka bolesti v jedné větě.“

8 očekávání, které je dobré ve vztahu mít

4. „Vypadám snad, že jsem přibrala?“

Otázky vztahující se na vzhled a hmotnost jsou „nejstaršími granáty v manželských scénářích,“ uvedla Robyn Wahlgast, vztahová koučka pro ženy. Výroky tohoto typu projevujete jediné: jste se sebou nespokojené a potřebujete slyšet, že je partner s vaším zevnějškem v pohodě. Utíkat od zodpovědnosti a házet ji na partnera není příliš fér.

5. „Nepřibral jsi trochu?“

Poznámkám, které je jakkoli otírají o vzhled partnera, se vyhýbejte obloukem. Jinak uvalíte podezření, že pro vás není dostatečný.

6. „Jsi příšerný rodič, živitel, milenec…“

Vyslovíte ji jednou, zaryje se pod kůži navždy. Průpovídkou tohoto charakteru atakujete nejcitlivější místa – shodíte svého partnera v otázce důležitých životních rolí. Kdo by se necítil nicotně, kdyby uslyšel, že je jako otec nebo matka k ničemu?

Říkejte tato dvě slůvka a přestanete se s partnerem hádat, říká vztahový psycholog

7. „Fuj, nesnáším, když tohle děláš.“ (řečeno před přáteli nebo rodiči)

Na shazování partnera před společností platí jedno obrovské ne. „V tomto případě spolčujete lidi proti svému manželovi – a co je horší než tohle?“ řekla Whetstone. „Je těžké zotavit se z takového překročení hranice.“

8. „Vždyť ho skoro neznám – je to jen někdo, s kým pracuju.“

V dlouholetých vztazích se nevyhnete větším či menším záchvatům žárlivosti. Tak je zbytečně nerozdmýchávejte. Vyložte karty na stůl a řekněte, jak to s tím novým kolegou je. Baví vás jeho smysl pro humor? Nebo máte společného známého?

Řekněte pravdu. Upřímnost v otázce citů „dá vzniknout otevřenosti ve vztahu,“ tvrdí Wahlgast. „Budete se oba cítit pohodlněji, pokud budete prolamovat tabu laskavým způsobem a s respektem.“

9. „Neměl bys takhle projevovat emoce.“

Víc už partnera shodit nemůžete. Tato průpovídka působí jako okřiknutí dítěte. Navíc se dotýká citlivého tématu. Dáváte drahé polovičce najevo, že je divná, když se tak či onak cítí.

Ctěte lidskou přirozenost. U každého tvora z masa a kostí se liší, ať chcete, nebo ne. Neexistují správné ani špatné pocity.

Kontroluje vás. A nezeptá se, jaký jste měli den. Toto je 7 důkazů, že je váš partner příliš sobecký na vztah

10. „Nečekej na mě.“

Tato zdánlivě nevinná poznámka může napáchat nepříjemné škody. Ve skutečnosti říká, že neplánujete ulehnout ve stejný čas. A to je nesmírně důležitý rituál. „Měli byste se na společné usínání dívat jako na způsob utužení vzájemného propojení s partnerem – je to mocný druh fyzické intimity, ať už se sexem, nebo bez něj,“ zmínila Wahlgast.

„Říct ano oddělenému usínání otevře cestu k chování, které ničí intimitu, jako je například sledování porna a flirtování přes esemesky s přáteli nebo spolupracovníky.“

Zdroj: The Huffington Post

Diskuze

Reklama