5 věcí, které vás dostanou do psychické pohody před blížící se menstruací

9. Května 2018
Veronika Hándlová
Už nemusíte být v křeči.
Zdroj Profimedia.cz
Každý z nás nebo spíše každá žena zná ten pocit hormonálních výkyvů před blížící se menstruací. Ten pocit neustálého nutkání plakat je někdy k nevydržení, ale je pár věcí, které vám prostě mohou udělat lépe a nestojí ani korunu… skoro…

Čokoláda

Ano, máte pravdu. Není to zrovna na linii, ale pomáhá to nejvíce ze všeho. Tabulka sladké čokolády vás nikdy nezklame. Stejně jako běh, plavání nebo sex vám způsobí vylučování hormonu štěstí.

Rande

I když se vám zoufale nebude chtít, donuťte se do toho. Je jasné, že si připadáte, že vypadáte hrozně, ale musíte si uvědomit, že se tak jen cítíte. Realita je jiná.

Posezení s přáteli

Pokud se vám nechce na rande s jedním člověkem, vydejte se alespoň mezi své nejbližší přátele. Ti váš pocit zoufalství pochopí dokonale a ještě si budete moci postěžovat.

Lidé s proměnlivými náladami jsou kreativnější a inteligentnější, prokázalo hned několik studií

Čuňačinky

Jíst nemusíte jen čokoládu. Lze zajít do těch „nejlepších“ fast foodů a pořádně si nacpat vak. Pokud se hamburgerovým řetězcům normálně vyhýbáte, při citlivém období udělejte přesný opak.

Úklid

Úklid pokoje je jako úklid duše. Nikdo se nechce vracet domů do špinavého bytu a v čisťounkém se budete cítit hned lépe. Posléze si můžete nechat jídlo dovézt a ve vypiglovaném prostředí se podívat na film.

 

Diskuze

Reklama