Reklama

5 znaků, že se bojíte ukončit svůj vztah. I když víte, že pan Božský čeká jinde

3. Října 2016
Editor Foodstory
Jak mu to jen říct? Ukončení vztahu vyžaduje velkou dávku odvahy.
Zdroj Cdn.vidible.tv
Rozchod či rozvod mívají dvě fáze – uvědomění si, že něco není s vaším vztahem v pořádku, a samotný akt. Zatímco první skutečnost dřív nebo později vyplave na povrch, s tou druhou si musíme poradit sami. A protože je zatraceně těžká, mnohdy ve vztazích „přesluhujeme“. Zjistěte, zda s mužem či ženou nezůstáváte z tohoto strachu.
Reklama

1. Bojíte se, že budete vypadat jako zrádce

Giphy.com

Už delší dobu se nemůžete shodnout na základních věcech – jak strávíte společný volný čas nebo co si uvaříte k večeři. Cítíte, že se vaše životní rovnoběžky začínají zakřivovat. A čím dál více se od sebe vzdalují. To všechno víte. Má to ale jeden drobný háček – bojíte se vztah ukončit. Protože byste se cítili jako zrádci, kriminálníci nebo něco podobného.

Je vám tento pocit provinilosti povědomý? Skvělé! Nejvyšší čas odstřihnout nefungující vztah a otevřít se novému. Berte tento vnitřní rozkol jako potvrzení, že se chystáte udělat správnou věc, řekla životní koučka Kali Rogers serveru Bustle.

2. Reagujete tak, že se nepoznáváte

Giphy.com

Přestali jste se při komunikaci s partnerem cítit uvolnění? Bývají vaše odpovědi křečovité? Další indicie, že možná marníte čas v nesprávném vztahu. „Vždycky se rozejděte s někým, s kým se necítíte uvolnění, když s ním jednáte,“ uvedla Rogers.

3. Hádáte se neustále kvůli těm samým věcem

Giphy.com

Pořád dokola. On chce mít z vašeho syna hokejistu, vy cítíte, že se touží víc věnovat svým kamarádům. Hádáte se o tom pokaždé, když se o toto téma byť jen otřete. Máte-li pravidelné slovní přestřelky kvůli těm samým záležitostem (zvlášť těm významného charakteru), možná je načase připustit si, že vám to s partnerem neklape.

4. Vyhýbáte se navzájem

Giphy.com

„Pokud váš partner přestane mít čas nebo touhu být s vámi, pak víte, že váš vztahu funguje na systému životní podpory, a tehdy byste měli být těmi, kteří seberou odvahu a vytáhnou zástrčku,“ míní Cindi Sansone-Braff, vztahová koučka a autorka knihy Why Good People Can’t Leave Bad Relationships.

Preferuje starou dobrou jízdu po barech s přáteli? Nebo odjede na dovolenou s kamarádkami, jako by se nechumelilo? Zbystřete. Cítíte-li, že se vám partner začal vyhýbat, promluvte si o budoucnosti vztahu.

5. Existuje něco, přes co se nemůžete přenést

Giphy.com

Ať už aférka s kolegou, nebo závislost na alkoholu, na vztahu mohou parazitovat věci z minulosti či přítomnosti, které vám byť jen při pomyšlení nedělají dobře.

„Pokud vás člověk, se kterým chodíte nebo jste v dlouhodobém vztahu, zradil způsobem, přes který se nedokážete přenést (podvádění, lhani, závislost), pak je načase ukončit vztah kvůli vašemu emočnímu zdraví,“ řekl Lori Bizzoco, zakladatel a výkonný editor serveru Cupid’s Pulse, který se zaměřuje na celebrity a vztahová témata. „Pamatujte: ukončení vztahu s někým je osobní rozhodnutí a jen vy sami víte, co je pro vás zdravé nebo nezdravé.“

I tak se vám zdá navržení rozchodu neuvěřitelně těžké? Vzpomeňte si na svou budoucnost i to, že písek v přesýpacích hodinách života jednoho dne utichne. Važte si každé vteřiny a pamatujte, že ji můžete prožít ve štěstí, lásce a spokojenosti. S milujícím partnerem, který vás bude respektovat.

Zdroj: Bustle

Diskuze

Reklama