7 skvělých rad, jak zatočit s nedochvilností

Považuje za nespolehlivé? Můžete to změnit už za týden.
Zdroj: Marieclaire.co.uk

Pořád někam chodíte o deset, patnáct, dvacet minut později? Máme pro vás návod, jak se tohoto zlozvyku zbavit – a to během pouhého týdne!

Barbara Lorenzová
Barbara Lorenzová 21. 07. 2016 13:05

Vypořádat se s nedochvilností není vůbec tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. „Většina chronických opozdilců z toho, že neustále někam chodí pozdě, opravdu nemá radost, ale je pro něj překvapivě obtížné tento návyk překonat,“ vysvětluje ve své knize Diana DeLonzor, která se živí jako konzultantka v oblasti takzvaného time managementu.

Říkat těmto jedincům, že by měli na dohodnutou schůzku dorazit včas, je prý podobné, jako říkat lidem trpícím nadváhou, že by měli omezit příjem potravy. To ovšem neznamená, že by nebylo možné se dochvilnosti naučit – jen to zkrátka chce hodně trpělivosti a snahy. Jak na to?

7 skvělých rad, jak zatočit s nedochvilností

1) Přiznejte si, že máte problém.

2) Zjistěte z jakých přesně důvodů tomu tak je – jste roztržití, zapomnětliví, nebo se považujete za natolik důležité, že všichni ostatní na vás mohou čekat…?

3) Snažte se rozlišovat mezi úkoly, které je nutné splnit okamžitě a těmi, které mohou počkat.

4) Připravujte si co možná nejvíc věcí (například oblečení na ráno) den předem.

5) Vždy očekávejte to nejhorší (a přizpůsobte tomu své plánování).

6) Buďte realističtí, pokud jde načasování – přemýšlíte-li o tom, za jak dlouho se stihnete dostat na určité místo, je lepší odhad podhodnotit než nadsadit. Budete tak mít rezervu.

7) Dobu, po kterou musíte někde čekat, využijte moudře (čtěte si, projděte se po okolí nebo poslouchejte inspirativní podcast).

Zdroj: Greatist

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Dcera Michaely Gemrotové prodělala před narozením krvácení do mozku: Prognóza byla hrozná, ale dělá obrovské pokroky

Související články

Další články