Reklama

99 % lidí se rozpadají vztahy kvůli této chybě

3. Ledna 2017
Redakce Lifee.cz
Pokud jde o dlouholetý vztah, láska nestačí.
Zdroj Womanshealthmag.com
Co jiného je pro fungující pevný vztah nezbytné než bezpodmínečná láska? Mnoho věcí. Tuto pravdivou odpověď v mládí nevidíme a není divu – nemáme zkušenosti, jen slepě věříme. S „pouhými“ city si ale vztah dlouho nevystačí. Potřebuje důvěru, respekt i vzájemnou podporu. Nechcete-li, aby váš vztah ztroskotal vinou neznalosti, seznamte se s 6 pilíři krásného dlouhotrvajícího vztahu.
Reklama

1. Důvěra

Foxnews.com

Trvá roky, než vykrystalizuje do čisté podoby – a mnohdy ani to nestačí. Naše srdce a mozek se v průběhu let dostávají do konfliktů. A i když srdce ukazuje jasným směrem, mozek umí správnost výběru vždycky zpochybnit. V praxi to může znamenat žárlivost vůči potenciálním sokům a sokyním.

Přestože jste o vyvolenosti partnera přesvědčeni, nepřestávejte budovat vzájemnou důvěru. Naslouchejte si, respektujte se, nekontrolujte své telefony a řešte problémy s chladnou hlavou.

2. Pochopení

Jordangreyconsulting.com

Po letech vztahu bude všechno jinak. Časy se mění, prostředí s tím a ani vy a váš partner tomu neuniknete. V dlouholetém vztahu zažijete mnoho proměn – některé budou lepší, jiné horší. A aby fungoval dál, spotřebuje velké množství tolerance. Mějte pochopení pro partnerův osobnostní vývoj.

3. Respekt

Theodysseyonline.com

Ve vztahu, který kvete, neexistují věty jako „můj problém je závažnější“ nebo „tvoje pocity jsou směšné“. Oba se denně vypořádáváte s emocemi, které jsou pro vás osobně důležité, a oba potřebujete být vyslyšeni.

Respektujte partnerovy pocity. Naslouchejte jim. Pěstujte v něm jistotu, že se vám může kdykoliv s čímkoliv svěřit.

4. Komunikace

Sandiegounioncommune.com

Neboli ventilace pocitů a pohnutek mysli bez ostychu. Tuto svobodu musí mít před partnerem každý, kdo touží po dlouholetém vztahu. Taková komunikace ale není jen o vyjadřování myšlenek a pocitů, ale i naslouchání a respektu.

5. Možnost trávit čas sám/a

Thebergword.com

Mladí lidé jsou v otázce vztahů nejcitlivější. Snadno je rozhodí partnerova touha vyrazit si nebo strávit víkend u prarodičů. Zároveň zbytečně spekulují.

Pokud se váš partner chce setkat s přáteli, nehledejte za tím automaticky útěk. Povzbuďte ho. Ve vztahu často zaměňujeme lásku za chorobnou oddanost. A zapomínáme na svou identitu. Nejste „jeho/její“ protějšek. Jste to pořád „vy“.

6. Podpora

Desktopbestwallpaper.com

Toužíte-li skoncovat s prací v korporátu a postavit se na vlastní nohy, nespíš netoužíte po ničem jiném než povzbuzení ze strany partnera. Nemýlíme se, že? Bezpodmínečná podpora vytváří bezpečí, na které se partner může vždy spolehnout. Podpořte toho svého na každém životním kroku.

Zdroj: Lifehack

Diskuze

Reklama