Přiznání manželů: Toto je 10 krutých pravd, které byste měli před svatbou slyšet

15. Srpna 2016
Děti vnesou do vztahu stres. Zamilovanost bude tatam. Manželství vás šťastné neudělá.
Zdroj Menscience.com
Rozvodovost párů eskaluje nejvíc v historii. Znamená to, že manželství není takové, jaké jsme si vysnili? Možná. Zůstaňte proto nohama na zemi. A postavte se čelem k tomu, co vás po svatbě čeká. Tohle je 10 krutých pravd o manželství.

1. Prvotní jiskra vyhasne

Některé teorie říkají, že zamilování vyprchá po dvou letech vztahu. Tedy ve chvíli, kdy většina lidí na svatbu ještě nepomýšlí. Zní to děsivě? Není proč. S tím je třeba zkrátka počítat.

To, že bušení srdce při každém polibku opadne, není signálem počátku konce. Partnerský vztah zraje jako jablko na stromě – nejprve je malé, kouzelné, pak zčervená do své největší krásy a zůstane tak po nějakou dobu.

I pokročilý vztah má fascinující kouzlo. Pouto mezi partnery je nejsilnější za celou dobu. Z fáze zamilované ztřeštěnosti se hrdličky přesunou do fáze, která prověří vzájemnou toleranci, důvěru a respekt.

„Nasávejte“ spolu a budete v manželství spokojenější, hlásají vědci

2. Pochyby zůstanou

„A žili šťastně až do smrti.“ Že se to děje jen v pohádkách? Ne výhradně. V pozemském světě má jen slovo „šťastně“ jiný význam.

Šťastné manželství znamená, že se partneři dokážou překlenout přes karamboly bez jejich zbytečného vyhrocování. Nejspíš každému, kdo je v dlouholetém vztahu, vytanou na mysl pochybnosti. Pochybnosti, zda ho partner ještě miluje. Pochybnosti, zda mu pozornost věnovaná protějškem stačí…

Důležité je se v pochybnostech nenimrat. Opravdová láska potřebuje čas a úsilí, aby mohla vzkvétat.

3. Partner vás přestane přitahovat

Tu a tam se to může stát. Pak se na něj ale podíváte znova a zjistíte, že je to ten, jehož kopii byste ve světě těžko pohledali. To, že vás partner přestane nakrátko přitahovat, se zkrátka děje. Proto nepanikařte, pokud se tohle stane i vám.

Spolknout hrdost a omluvit se. Zbabělost? Nutnost!
Hercareer.pk

4. Budete muset projevit cit, i když nebudete chtít

Nejsou horší hádky než ty, při kterých si oba myslí, že mají pravdu. Nějaký čas pak spolu nemluví… a konflikt zametou pod koberec.

Vnímejte, že jste vašeho partnera mohli urazit nebo se ho dotknout. Spolkněte svou pýchu a omluvte se mu. Pak si o příčině hádky můžete v klidu promluvit. Nezapomeňte, že jste tým.

5. Manželství není konec úsečky, ale počátek cesty

Uzavřením sňatku dorazí mnozí lidé do cíle. Přitom ale zapomínají, že je to počátek cesty. Cesty k nalezení harmonického soužití s dalším člověkem.

Už tu nebudete jen vy a vaše potřeby, cíle a hodnoty. Ale někdo další, koho každičký váš krůček ovlivní. Bude to drsná osobnostní zkouška, díky které ale poznáte skutečné kouzlo soužití v páru.

Britský pár vstoupil do manželství po 44 letech randění. Ničeho nelituje

6. To krásné si budete muset vybudovat

Ale ne vždy. Je však jasné, že pokud vaši rodiče prožili desítky let plné laskavosti, vzájemného respektu a tolerance, budete se ve svém manželství ohlížet na ně.

Ne všechna ale vypadají stejně. Pokud vaše manželství není idylické jako to rodičů, neznamená to, že musí skončit. Možná jen potřebuje čas a trochu vloženého úsilí.

7. Děti vnesou do vztahu stres

Ne, pokud se jeden z vás k ratolesti neupne. Druhý si v tomto případě může připadat nadbytečně – a začne řešit, proč v takovém vztahu je.

Vyhrazujte si nekompromisně chvíle jen pro vás dva. Připomenete si, proč spolu jste.

Nechte dítě vstoupit, ale nedovolte, aby vás rozdělilo.
Thefederalist.com

8. Budete víc myslet na sex

Abyste na něj nezapomněli. V manželství se sexuální návyky mění a ano – slábnou. Proto je nesmírně důležité na sex myslet víc než kdy předtím. Pořád je to jeden z ryzích projevů lásky. Nikdy by ho ale žádný z partnerů neměl vymáhat.

Mluvte o sexu a problémy zmizí. Což nás přivádí k dalšímu bodu.

9. Mluvte, mluvte, mluvte

Nečekejte, že na vás partner pozná, že byste si o něčem rádi promluvili. Načněte téma a vyčkejte na jeho reakci.

Naučte se problémy ventilovat ve chvíli, kdy se zrodí. Tento návyk vás zbaví stresu a uvolní napětí ve vztahu.

10. Nikdy neuvěřte tomu, že vás manželství udělá šťastné

Zklamáním skončí manželství těch, kteří věřili, že jim přinese něco zázračného. Přitom je to jen symbolická pečeť trvající vzájemné náklonnosti. Pečeť na to, že spolu oba partneři počítají i do budoucna.

Ještě než se vdáte nebo oženíte, zrekapitulujte si, proč ve vztahu jste. Žádná svatba ještě nikdy nezalátala šrámy. Pokud už teď cítíte, že vám to spolu neklape, buďte k sobě upřímní a učiňte rozhodnutí.

Nenechte se zlákat svatbou coby počátkem romantické pohádky. Ale zámkem na to, že spolu toužíte strávit zbytek života.

Zdroj: Lifehack

Diskuze

Reklama