Reklama

Proč žena nemůže najít vysněného partnera?

2. Června 2016
Editor Foodstory
Ani Taylor Swift se ve vztazích nedaří. Média dnes oznámila její rozchod s hudebníkem Calvinem Harrisem.
Zdroj Musicconnection.com
Svět přišel o pořádné chlapy – takové bývá stanovisko žen, které mají za sebou několik neúspěšných pokusů o vztah. Psycholog Pavel Zygmantovich oponuje – vhodní kandidáti na manželství nikam neodešli. Jen je ženy přehlíží.
Reklama

Podle něj mají ženy představu o dokonalém partnerovi. Tu se snaží napasovat na každého potenciálního snoubence. Řídí se několika vlastnostmi, které je na mužích přitahují a jsou určující. Pokud je adept projeví, může směle pokleknout – odmítnut s nejvyšší pravděpodobností nebude.

Zní to jako logický postup, nebo ne? Jak jinak potkat pana Božského?

Všímejte si „tichošlápků“

Má to ale jeden zásadní háček – muž není vždy schopný ženy těmito vlastnostmi oblažit, píše Zygmantovich ve své stati, kterou publikoval server Bright Side. Uvádí k tomu dva příklady:

„Představte si dívku a její dva nápadníky. Jeden z nich je zdvořilý a bezstarostný, bystrý, slušně opatrný, decentně neodbytný a výřečný, zatímco druhý říká nesmysly, mumlá si pod vousy a neumí držet krok v konverzaci. Koho si s větší pravděpodobností vybere?“ táže se psycholog řečnicky, i když je odpověď už dávno na stole.

25 tajemství dlouhotrvajícího vztahu v ilustracích

Upozorňuje však na to, že zatímco první adept může být úspěšný v námluvách, ještě to neznamená, že bude skvělý manžel. Druhý nápadník sice neumí udělat dobrý první dojem, protože nemá zkušenosti. Nemusí být ale nutně zárukou tragického vztahu. Protože je ale neobratný v seznamování, žena si jej už podruhé nevšimne.

Psycholog připojuje ještě druhý příklad: „Dívka jde ke své přítelkyni domů na její narozeninovou oslavu a jsou u ní i dva muži. Oba vypadají dobře, ale jeden je uzavřený a tichý, zatímco druhý udržuje party při životě. První se pokusí navázat s dívkou řeč jednou během noci, ale nepovede se mu to, zatímco druhý s ní tráví celou noc. Otázkou je, kdo má větší potenciál mít vztah?“

7 receptů na štěstí ve vztahu od dlouholetých párů

Opět poukazuje na to, že všechno nemusí být takové, jak to vypadá. První nápadník nemusí být lvem salónů. Třeba jen všechny přítomné dobře zná, a proto se dokáže zcela uvolnit. Druhý z nich se může ocitnout v opačné situaci. S nikým se nezná, a tak si jej okolí zaškatulkuje jako „tichošlápka“. A dívka si ho nevšimne.

„Teprve až se na takových vztazích objeví trhliny, začnou si jejich ženské poloviny stěžovat, že venku už nejsou žádní opravdoví muži,“ komentuje situaci psycholog.

Přitom jsou. Jen je ženské oko přehlíží.

Jděte tam, kde jste k mužům nejblíž

„Mnoho lidí (jak muži, tak ženy) neznají ono tajemství. Nejdůležitějším faktorem pro nadějné seznámení je územní blízkost; když dva lidé pracují na stejném místě, bydlí nedaleko sebe nebo navštěvují stejnou školu, šance, že se potkají a budou mít zdravý vztah, se zvyšují mnohem více než v jakémkoli jiném případě,“ tvrdí Zygmantovich.

To proto, že mají dostatek času se navzájem sledovat v různých situacích a lépe si sami pro sebe zhodnotit, jací jejich kolegové nebo sousedé doopravdy jsou.

Na závěr jedno psychologovo doporučení: „Nehledejte svého partnera, ale místa, kde muži a ženy dělají věci společně, bok po boku.“

Kde hledat spřízněnou duši, prozradil i jiný psycholog:

Kde hledat svou spřízněnou duši? Psycholog odhalil, na jakém místě jsou šance největší

Zdroj: Bright Side

Diskuze

Reklama