Reklama

Výzkum odhalil, v jakých dvou měsících se nejčastěji rozvádíme

31. Srpna 2016
Editor Foodstory
Manželství modelky Amber Heard a herce Johnnyho Deppa se v médiích přetřásalo celé léto kvůli podezření na domácí násilí.
Zdroj Sheknows.com
Leží vám na stole dokumenty k rozvodu? Rozhodně nejste první ani poslední v tomto období.
Reklama

Dle nového výzkumu Washingtonské univerzity, který citoval server The Atlantic a jeho závěry zazněly na mítinku Americké sociologické asociace, se manželé nejčastěji rozvádí v březnu a srpnu.

Odborníci se podívali na žádosti o rozvod ve Washingtonu během let 2001 až 2015. A zaznamenali nárůst rozvoduchtivých párů právě v těchto dvou měsících.

Podle nich to může být důsledek prázdnin a dovolenkových období, které rozvodům předcházejí. Ve svých závěrech definovali prázdniny coby „optimistické cykly“ – vidíme v nich příležitost začít nový vztah.

Z nárůstu podaných rozvodových listin podezřívají i prázdninové zážitky. Ty bývají mnohdy stresující – a vedou ke zklamání. Zanechají na vztazích šrámy, které se ne vždy zacelí.

V současné době experti pracují na obdobném výzkumu v dalších amerických státech, aby zjistili, zda se chování manželů opakuje i jinde než ve Washingtonu.

16 znaků, že spějete k rozvodu kvůli své práci

Manželství jsou nejvíce náchylná k zániku během prázdnin i podle jiných výzkumů. Dle analýzy facebookových statusů Davida McCandlesse a Leeho Byrona z roku 2010 se vztahy nejčastěji rozpadají kolem jarních prázdnin, letních dovolených a těsně před Vánoci.

Ekonom Seth Stephens-Davidowitz však oponuje. Jeho výzkum, citovaný v deníku The Washington Post, odhalil, že slovo „rozvod“ nejčastěji zadáváme do Googlu 10 dní po Vánocích.

A ještě jedna studie zaměřená na facebookové chování míchá kartami. Podle ní lidé mění své statusy ze „zadaný/á“ na „single“ nejčastěji během letních měsíců.

U žádného z těchto výzkumů nelze s jistotou říct, proč jsou výsledky takové. Některé z nich se však shodnou, že léto bývá pro mnoho z nás přelomové. Že by nás rozevlátá letní nálada popostrkovala vstříc dobrodružství?

Zdroj: Business Insider

Diskuze

Reklama