Americký Divorce Day: První pondělí po vánočních svátcích roste množství žádostí o rozvod

25. Prosince 2018
Petra Járková
Vánoční stres klidně může vést k rozvodu
Zdroj Pixabay
Témata: Vánoce , rozvod , USA , svátky
Nejvíce rozvodů probíhá v březnu a srpnu. A to především kvůli tomu, že těmto měsícům předcházejí prázdniny, během nichž se mnoho párů rozhoduje pro radikální životní změny. Jedním z rizikových období jsou proto i Vánoce, které mohou vyústit ve zmiňovaný „rozvodový den“, který tentokrát spadá na pondělí 7. ledna 2019.

Pět příčin pro rozvod po Vánocích

Podle průzkumu americké Univerzity George Washingtona existuje několik hlavních příčin, proč je v lednu podáno více žádostí o rozvod než v jiných měsících:

Svátky bez stresu – mnoho párů je rozhodnuto se rozvést již dříve, ale finální jednání odkládají až po Vánocích, a to především kvůli dětem a stresům, které by z toho vyplynuly.

Plovoucí dům navržený tak, aby se po rozchodu či rozvodu rozdělil na dva

Naděje umírá poslední - svátky jsou často poslední příležitostí zachránit manželství. Jsou časem radosti, který sbližuje rodiny. Pokud je opak pravdou, jedná se o poslední hřebíček do rozvodové rakve.

Odhalování slabostí - svátky jsou často plné stresu. Páry spolu tráví více času než obvykle. Problémy, které v jejich vztahu existují, se snáze dostávají na povrch.

Novoroční předsevzetí – lidé se často zamýšlejí nad svým životem, co změnit, aby byli šťastní. A mohou si uvědomit, že už v manželství nejsou spokojení.

Daně - vzhledem k tomu, že daňové přiznání vychází i z rodinného stavu platného k 31. prosinci, mohou některé páry počkat na podání žádosti o rozvod až do ledna, aby ještě naposledy získaly všechny finanční výhody plynoucí z manželství.

Diskuze

Reklama