Reklama

Blogerka Anie Songe: Univerzální návod na ženy

11. Srpna 2017
Redakce Lifee.cz
Fáze 1. Období zimy: Nenávidíme sebe, celej svět a vás, vás nenávidíme nejvíc!
Zdroj Ondra Vala/Bilacerna.cz
Fascinuje mě ženský tělo. To, co je uvnitř (když do něho necpeme chemii), né to co je venku. Lukáše fascinuje oboje. Tomu, co je venku, rozumí, ale to, co se děje uvnitř, pořád ještě úplně nechápe. Já se mu nedivím, však je to kolotoč! A tak jsem se rozhodla pro něho, pro sebe i pro vás chlapy sepsat malý, stručný návod na ledničku. Na nás, ženský.
Reklama

Fáze 1. Období zimy (rizikové – označte v kalendáři výrazným fixem!)

Anie Songe

Období zimy (sucha?) znají asi všichni a netřeba ho představovat. 

Nenávidíme sebe, celej svět a vás, vás nenávidíme nejvíc! Protože nás nemáte vůbec rádi, nerozumíte nám, myslíte si, že jsme tlustý, koupili jste nám jinou čokoládu, než jsme chtěly, moc dlouze jste se podívali na prodavačku, přišli jste o pět minut pozdě a mezitím, co se na vás díváme pohledem „tys mi sežral oběd“ brečíme, protože nás vůbec neobjímáte! Vůbec!

Hroutí se nám celej svět a vy to prostě musíte chápat, protože je to beztak vaše vina. Všechno je vaše vina – pokud o nás nechcete přijít, tak prostě sklopte uši, zatněte zuby i chlapskou ješitnost, přiznejte to a počkejte pár dní.

***

Fáze 2. Období jara

Anie Songe

Jsme plný energie a máme chuť zkoušet nový věci. To, že najednou přijdeme s tím, že odejdeme z práce, začneme podnikat, budeme zpívat, i když to neumíme, vylezeme na všechny hory světa a u toho budeme fotit a malovat – to nejsou naše naivní představy, to je prostě příroda. Máme pocit, že zvládneme všechno na světě – jasně, že na to Kilimandžáro nepolezeme, další týden si tenhle nápad už nebudeme nejspíš ani pamatovat – ale teď, teď právě bychom tam klidně vylezly, s váma na zádech, jasný?! 

Tohle je skvělá doba na koupi letenek do Afghánistánu, poukazu na seskok padákem, jednosměrný letenky na Zéland a tak podobně…

***

Fáze 3. Období léta

Anie Songe

To je to období, kdy vidíme miminko, celý se rozplýváme a koukáme na vás se všeříkajícíma očima „uděláme si taky jedno?“. Když to neprojde, žadoníme alespoň o štěně, v zoufalejších případech i o křečka. Upínáme se na rodinu, přátele a z vás se nějakým zázrakem stávají fakt muži snů, který rádi opečováváme a sneseme vám modrý z nebe – využijte toho, za týden budeme zase na zabití!

Jsme přemýšlivý, hodně nasloucháme, jsme rozvážný a některý z nás přecitlivělý – no joo, no joo, už zase.

***

Fáze 4. Období podzimu

Anie Songe

Dejte nám barvy, hlínu, tužky, papíry, foťák… vezměte nás do přírody a… rychle utíkejte pryč, jen co vám nohy stačí! V tu dobu jsme úžasný, máme krásný myšlenky, přemýšlíme do hloubky a uzavíráme se do sebe – je to krásný sledovat, ale devět z deseti Lukášů doporučuje odstup.

Chceme být samy se sebou, tak se domluvte s kamarádama a běžte si zahrát fotbal, pokr, kuličky… ale než odejdete, kupte nám láhev vína, olivy a pošlete k nám kamarádku, se kterou můžeme rozebírat zákony vesmíru a takový ty další věci, kterým vůbec nerozumíme, ale rádi o nich mluvíme a cítíme se při tom hrozně chytrý, jo? 

Až půjdete domů ze sešlosti s klukama, kupte si po cestě Jacka, Jägra, řepovej džus... nebo co pijete, když jste trošku na nervy, protože brzo přijde zima...

***

Anie Songe (23)

Blogerka i byznysmenka s unikátním pohledem na život i svět. V 19 letech odjela s partnerem Lukášem pracovat do Londýna, odkud je toulavé nohy zanesly do Thajska a na Bali. Na indonéském ostrově založili resort Makawi Tuwa a po červnové svatbě se vrátili do Čech, kde se momentálně usazují. Sledujte Anie na jejím blogu, Instagramu i Facebooku. A omrkněte její s láskou dělané produkty, včetně knižní prvotiny Továrna na sny.

***

Autorka článku: Anie Songe

Diskuze

Reklama