Chcete si odpočinou od všedního shonu a najít svůj vnitřní klid a mír? Víme, jak na to

6. Května 2018
Lucie Trávníčková
Nejen váš mozek a tělo potřebují dovolenou. Občas je unavená i vaše duše
Zdroj pixabay
Témata: mír , duše , vnitřní já , chaos , stres
Dnešní svět pádí rychlostí blesku a kdo si dovolí zvolnit, může být rychle nahrazen jiným. Tyto situace nás permanentně přivádí do stresu, který tělu a mysli zrovna moc neprospívá. Často tak zapomínáme, jak relaxovat a neodpočineme si.

Každé ráno vstaňte o 12 minut dřív a udělejte si čas na sebe

Rána jsou pokaždé plná shonu a spěchu, protože se připravujeme na celý den. Místo toho, abyste se co nejrychleji začali oblékat a sprintovat na autobus, nebo se okamžitě hnali k počítači, raději stravte těch krátkých 12 minut u šálku horkého čaje. A nemyslete při tom na nic. Mysl se vám zklidní.

Zklidněte svou mysl každodenními povinnostmi

I při úklidu domova se dá relaxovat. Vhodné je na to vytírání podlahy, mytí nádobí nebo luxování. Tyto práce jsou rutinní, takže během nich na nic nemyslíme.

Zdá se vám ve snech o létání, vraždě či o démonech? Víte, co symbolizují?

Procházka v přírodě

Běžte se v klidu projít do parku nebo do lesa. Je tam ticho a klid. Odpočine si tak vaše hlava a uši. Les krásně voní a takové šumění potoka přinese do vaší duše ten pravý klid a pohlazení. Nesoustřeďte se na nic jiného. Doma nechte telefon a vše, co by vás mohlo rozrušovat.

V autě vypněte rádio

Máte cestu autem? Vypněte v něm rádio a telefon a zaposlouchejte se do zvuku motoru. 

Dokončete rozdělanou práci

Nikdy nebudete úplně v kliu, když nedoděláte to, co máte rozdělané. Na práci budete neustále myslet a to vás bude rušit a stresovat. Abyste našli vnitřní mír, nesmí vás nic zatěžovat. 

 

Diskuze

Reklama