Fantom lidských snů, alias This Man. Navštívil ve spánku tento muž i vás?

5. Května 2018
Lucie Trávníčková
Tvář tohoto muže se objevuje ve snech milionů lidí po celém světě
Zdroj Facebook
Témata: sen , záhada , psychologie , muž , tvář
Je to dosud nevyřešená záhada moderní psychologie. Tento muž se zjevuje lidem ve snech po celém světě, aniž by ho někdo z nich znal anebo dokázal jeho existenci.

Příběh této záhady se začal psát v roce 2006 v americkém New Yorku. Jedna z pacientek, která docházela na psychoterapii na newyorskou kliniku, se svěřila doktorům s tím, že ji skoro každou noc navštěvuje ve snu tajemný muž, který s ní mluví. Prozradila, že z něj má strach a jeho podobiznu nakreslila na papír. Kresba s obrazem tajemného muže ze snu skončila na pár měsíců v šanonu s dokumenty o pacientce na dně šuplíku. Když se šanony třídily a přerovnávaly, jeden z psychologů kresbu muže vytáhl a dal si ji na stůl s tím, že ji později vyhodí do koše jako nepodstatnou čmáranici. Názor změnil hned po tom, co si kresby všiml jeden z jeho pacientů, který neuvěřitelně vyhrkl: „Ano, to je on. O tomhle chlapovi se mi zdá!“

This Man

U doktorů to vzbudilo podezření. Kresbu nakopírovali a vysvěsili na internet. Za několik dní se jim začaly ozývat tisíce lidí, kteří přísahali, že se jim o tomto muži minimálně jednou ve snu zdálo. Tajemnému muži se začalo říkat This Man (tento muž) a dodnes spousta lidí přísahá, že se jim tato podivně se usmívající tvář v jejich snu ukázala.

Co se lidem zdá a kdo This Man je?

Sny s tímto snovým fantomem jsou různé. Někdy jen tak stojí v koutě a prostě se dívá. Jindy na lidi ve snu mluví a dává jim rady do života. Některým ve snu ubližuje a jiní s ním mají ve snu dokonce pohlavní styk. This Man se zjevuje lidem ve snech, pokud procházejí nějakou těžku životní zkouškou. Úmrtí v rodině, psychické problémy, drogy a podobně, ale není to pravidlem. Věřící lidé také často tvrdí, že může jít o tvář samotného Boha. Pár lidí dokonce přiznalo, že vše, co jim v jejich snu řekl, se později vyplnilo. Je tedy možné, že takto opravdu vypadá Bůh?

Potřísnili jste si oblíbené oblečení mastnotou? Nevěšte hned hlavu. I tato nepříjemnost se dá odstranit

Skeptici říkají, že je to nesmysl

Najde se samozřejmě i pár lidí, kteří v tento fenomén nevěří. Skeptici tvrdí, že už se jeho podoba dostala do kolektivního podvědomí a lidé mají jen pocit, že je to on. Především má prý jeho obličej mnoho známých a rozpoznatelných rysů, a tak máme pocit, že jsme chlapíka z obrázku jednoduše už někde viděli.

Navštívil This Man ve snu i vás?

Diskuze

Reklama