Jak dosáhnout trvalého a šťastného vztahu?

6. Dubna 2018
Veronika Hándlová
Každý vztah nemusí nutně končit krachem
Zdroj zdroj: pixabay
Témata: vztah , rozchod , manželství , svatba
Mnoho vztahů končí po pár dnech, jiné trvají i několik let, ale nejsou šťastné. Co je tedy zárukou dobrého vztahu?

Najít si toho pravého

Takto vám zřejmě odpoví úplně každý, komu tuto otázku položíte. Je to pravda tak napůl. Člověk, se kterým máte strávit zbytek svého života vám musí sednout po všech stránkách. Nikdo není dokonalý, a tak nečekejte dokonalost ani od svého partnera. Nikdy nebudete s nikým ve všech ohledech šťastná, protože na každém vám dřív nebo později začne něco vadit. I pouhé maličkosti mohou být ve vztahu dosti zásadní a můžou nakonec vyústit v rozchod.

Důležitý je začátek

Je dobré si vždy společně říci, co jeden od druhého ve vztahu očekáváte a co vám vadí a nevadí. Předejdete tak tomu, že se váš vztah bude ubírat úplně jiným směrem, než budete chtít vy. Vše je tedy o komunikaci a o kompromisech.

Jak poznat chronického lháře aneb když se lež stane nemocí

Do vztahu jděte s tím, že vy sama chcete a pokud možno z lásky

Často se stává, že se dva dají dohromady jenom proto, aby prostě nebyli sami. Takovýto vztah vlastně ani není vztahem. Je to takové soužití na jedné hromádce. Do vztahu byste měla vkročit s člověkem, který vám za to opravdu stojí a kterého milujete.

Kompromisy jsou důležité

Nyní jste už na všechno dva a je jasné, že se občas v názorech neshodnete. Je tedy dobré občas udělat nějaký ten kompromis, nebo ustoupit úplně. Jednou vy, podruhé zase on. Kompromisy jsou výbornou prevencí proti hádkám.

Diskuze

Reklama