Je vaše nejlepší kamarádka čerstvě po bolavém rozchodu? Jak ji nejlépe utěšit

6. Dubna 2018
Veronika Hándlová
Prochází si vaše kamarádka rozchodem? Pravděpodobně budete první, za kým půjde
Zdroj zdroj: pixabay
Rozchod je bolestivý a neobejde se bez emocí. Napsala vám vaše skvělá kamarádka, že se s ní ten její rozešel a že jednoduše neví, co si teď počít? Máme pro vás pár rad, jak jí být tou nejlepší oporou.

Cílem vašeho snažení je dostat kamarádku zpátky do života, aby zapomněla na nepříjemnou událost a byla zase plna elánu. Jak toho nejefektivněji dosáhnout?

Nasloucháním

Naslouchání a vyslechnutí vlastní kamarádky v její nejtěžší chvíli je základem veškeré pomoci. Pro nešťastného člověka je to především osvobozující pocit toho, že se může ze všeho vypovídat a svěřit se někomu se svým trápením. Není dobré její problém zlehčovat, i když se vám může zdát banální.

Trpělivost růže přináší

Snažte se být trpěliví. Bolest z rozchodu jen tak nepřejde a chvilku trvá, než se s tím člověk smíří. Počítejte s tím, že s kamarádkou nejspíš nějakou dobu nebude řeč.

6 zajímavých faktů o lásce

Chápejte ji

Naslouchání je sice fajn, ale nesmíte při tom vypadat jako solný sloup. Odpovídejte kamarádce a dejte jí najevo, že ji chápete. Řekněte jí i svůj názor na věc a jednoduše o tom společně diskutujte.

Vezměte kamarádku ven

Když se zdá, že je z nejhoršího venku, vezměte kamarádku na nějakou dámskou jízdu, aby přišla na jiné myšlenky a zjistila, že i bez chlapa se dá žít.

 

Diskuze

Reklama