Reklama

Kdo se oddává mimomanželskému sexu nejčastěji? Nová studie šokuje

19. Července 2017
Redakce Lifee.cz
Mladí jsou v tom (víceméně) nevině!
Zdroj Facebook.com
„Rozmohl se nám tu takový nešvar...“ A ano, souvisí se sprostým slovíčkem, který Eva Holubová napsala na tabuli během třídních schůzek ve filmu Pelíšky. Respektive s jeho významem. Nová studie totiž odhalila šokující pravdu ohledně cizoložství v manželství.
Reklama

Pokud byste měli jmenovat generaci, která se ho dopouští nejčastěji, zřejmě byste bez váhání ukázali na tu nejmladší. Tedy na manžele zhruba mezi 20 a 30 lety.

Nenesou ale největší podíl viny. Jako jejich rodiče.

Podle výzkumu publikovaném Institutem pro rodinná studia v americké Virginii nachází mimomanželské sexuální potěšení častěji lidé nad 55 let.

Generace našich rodičů hledá zpestření mimo manželskou ložnici častěji.
Facebook.com

Konkrétně celá pětina Američanů. Těch pod 55 let, co se uchylují k mimomanželskému sexu, je přitom pouze 14 %.

Zřejmě se není čemu divit. Starší lidé měli více času na postelové radovánky mimo manželskou postel – většina z nich řekla partnerovi „ano“ mezi 20 a 30 lety.

To ale nemění nic na faktu, že cizoložství v manželství od roku 2000 vzrostlo. A mladí lidé si mimomanželské skotačení daleko více rozmýšlí. Ukazuje to klesající křivka cizoložství mezi 18 až 55letými manželskými páry.

Jistě vás napadnou i další důvody, které by mohly vést starší lidi k sexu „mimo svou ložnici“. Krize středního věku, vzrůstající trend singles i tzv. polyamorie. A bez viny jistě nebude ani klesající sexuální přitažlivost mezi manželi.

Na vině je jistě i krize středního věku.
Facebook.com

Důležité je ale připomenout, že výzkum se zaměřoval na cizoložství v manželství, nikoliv ve vztazích obecně. Profesor Nicholas H. Wolfinger, který studii vedl, zároveň upozorňuje na to, že osoby starší 55 let vyrostly v období sexuální revoluce.

Přes to všechno není důvod ztrácet důvěru v manželství. Většina lidí s mimomanželským sexem nesouhlasí. Podívejme se na čísla: v posledních 30 letech svého partnera podvedlo „jen“ 16 % lidí.

„Zdá se, že klesající míra mimomanželského sexu mezi mladšími Američany předpovídá budoucnost monogamního manželství. Ale semena zasetá sexuální revolucí nadále přinášejí neočekávané ovoce mezi staršími Američany,“ uzavřel téma Wolfinger.

Zdroj: Institute for Family Studies

Diskuze

Reklama