Kdo zveřejňuje na Facebooku příspěvky o svém partnerovi, není si vztahem jistý, říká sexuoložka

31. Ledna 2017
Redakce Lifee.cz
Lajky a komentáře mají napovědět, že je se vztahem všechno v pořádku.
Zdroj Gq.com
To, že žijeme v poměrně mírumilovné zemi, ještě neznamená, že nám nehrozí nebezpečí. Rozmáhá se zde hnutí, kterému je radno se vyhýbat obloukem – jinak můžete dostat pěknou ránu do hlavy. Pokud se k příznivcům selfie tyčí řadíte a využíváte je k pořizování snímků sebe a svého partnera, měli byste zpozornět.
Reklama

Server Daily Mail oslovil australskou sexuoložku a vztahovou expertku Nikki Goldstein, aby zjistil, co o našem vztahu vypovídá časté publikování příspěvků, fotek či videí na sociálních sítí.

A její pohled se vám zřejmě zamlouvat nebude.

Podle odbornice totiž lidé zveřejňující příspěvky o svém partnerovi maskují nejistotu. Lajky a komentáře mají napovědět, zdali je se vztahem všechno v pořádku. 

„Ti, co zveřejňují nejvíce příspěvků, jsou často lidé hledající schválení vztahu od ostatních uživatelů sociálních sítí,“ řekla deníku. „Lajky a komentáře mohou být natolik určující, že když si dotyčný není vztahem jistý, mohou ho skvěle povzbudit.“

4 pravdy o manželství, které vám facebooková selfie neřeknou

Podle Goldstein si takoví lidé zároveň neumí vychutnat kouzlo okamžiku se svým partnerem.

„Dneska kolem sebe vidíte lidi, kteří se tak soustředí na pořízení relfie – vztahového selfie [z angl. „relationships, neboli vztahy] – a na zvolení správného filtru a hashtagů, že prošvihnou onen okamžik. Proč si nepořídit fotku proto, abychom měli hezkou vzpomínku, ke které se můžeme vrátit?“

„Páry si pořizují takové fotky, okamžitě je zveřejňují online a sledují lajky a komentáře místo toho, aby byli se svými partnery,“ dodala.

Také slova, která používáme při tvorbě popisků a komentářů, otevírají dveře do naší ložnice. Sousloví jako „můj muž“ nebo „moje holka“ odhalují sklony k sobectví.

Australská odbornice na vztahy nabídla řešení, jak být aktivní na sociálních sítích a neškodit vztahu.

„Někteří lidé nechtějí o svém vztahu zveřejňovat nic a jiní zase ano, ale když už chcete zveřejnit příspěvek, užívejte si to a snažte se pobavit i ostatní namísto ubrečených a majetnických příspěvků.“

Zdroj: The Independent

Diskuze

Reklama