Koupete se s dětmi ve vaně? Podle psychologů prý nejste dostatečně milující rodič

31. Července 2018
Petra Járková
Mateřská láska je nekonečná.
Zdroj Pixabay
Témata: děti , koupání , vana , psycholog
Pokud se koupete se svými ratolestmi ve vaně, pak možná máte problém. Skupina psychologů totiž usoudila, že to není úplně v pořádku.

Dánský bavič Torben Chris na svůj Facebook umístil fotografie, na kterých se koupe se svou dcerou. Oba jsou nazí a mnoho lidí na to reaguje hodně špatně. Nahý otec a nahá dcera? Prý to ukazuje na pedofilní sklony, zuří polovina diskutujících.

Druhá půlka Dánů zachovala chladnou hlavu a nevidí nic divného na tom, když se táta koupe s dcerou. Češi na fotku reagovali úplně s klidem. Prý je to také normální, že rodiče koupou své děti.

Co k tématu říká psycholog? U malých dětí je to prý v pohodě. Ale čím jsou větší, tím je to nebezpečnější.

25 levných způsobů, jak zabavit děti, když toužíte po chvilce klidu

„Tolerovatelné je to u dětí maximálně do šesti let, koupat se s desetiletým dítětem už je nepřijatelné. Velký problém je to u dětí, které se blíží pubertě,“ uvedl psycholog Jeroným Klimeš.

Pokud ve vás vyvolává koupání s vlastními dětmi příjemné pocity, tak jste zakuklený zvrhlík a zaděláváte si na pořádný malér.

„Jakmile rodič sám u sebe pocítí, že to v něm vyvolává nějaké erotické vzrušení, třeba erekci, tak by s tím měl okamžitě přestat. Ti, u kterých to vyvolává jakékoli erotické vzrušení, se od toho musí držet daleko jako alkoholik od flašky,“ doplnil uznávaný psycholog Klimeš.

Diskuze

Reklama