Lidé s touto vlastností se častěji těší sexu

13. Března 2017
Redakce Lifee.cz
„Zlí chlapci“ (tzv. „bad boys“) jsou pasé.
Zdroj Pinterest.com
„Zlí chlapci“ (tzv. „bad boys“) nás odjakživa přitahovali. Jiskry v jejich očích napovídají dobrodružství. A možná v nás vzbuzují naděje začít konečně prožívat život naplno. Britská studie však odhalila, že existuje ještě jedna skupina mužů, která nad padouchy vítězí.
Reklama

Podržte se – jsou to jejich laskavé protějšky.

Podle studie publikované v časopisu The British Journal of Psychology mají altruisté (lidé se sklony pomáhat) větší úspěch u opačných pohlaví. Kromě toho se těší více sexuálních partnerů, včetně těch příležitostných. A i ve vztazích souloží víc.

Ve výzkumu profesora Stevena Arnockého hodnotilo 800 lidí své vztahy a tendence k altruismu. Účastníci vyplňovali kolonky zaměřené na charitativní činnost, dárcovství krve, pomoc cizincům na ulici, darování výher nebo ochotu nabídnout pomocnou ruku svým spolužákům.

Jak to dopadlo, už víme. Laskavá povaha ale nepůsobí při navazování vztahů stejně u obou pohlaví. Bohužel pro nás, milé dámy.

„[Altruismus] je efektivnější u mužů než u žen,“ řekl Pat Barclay, profesor psychologie, který pracoval na studii s profesorem Arnockým.

Co tedy studie naznačuje? Že sice propadáme kouzlu frajírků, ale důvěřujeme „vzorňákům“. A že by hodní muži měli vzít své sebevědomí pevně do rukou – a nakládat s ním ve jménu této studie.

Zdroj: Science Daily

Diskuze

Reklama