Nevyzpytatelná mužská mysl: Proč s námi hrají psychologické hry a my jim i přesto ležíme u kolen?

30. Září 2018
Redakce Lifee.cz
„A tuhle dám Aleně nebo Katce?“
Zdroj Pixabay.com
Témata: muži , psychologie , hra , seznámení
Na internetu jste narazila na zábavný protějšek a vyústilo to v to, že jste si domluvili schůzku. Ta se má odehrát ale až za pár dní. V mezičase jste si z důvodu snadnější komunikace vyměnili telefonní čísla, propojili se na Facebooku nebo zvolili prostě jednodušší platformu skrze kterou komunikovat. On ale najednou nemá čas odepisovat (jak tvrdí) nebo prostě jen neodepisuje a vy nevíte proč.

Nebo možná víte. Hraje s vámi hru, aby se pro vás stal atraktivnějším? Člověk vždy touží po tom, co nemá. Takto to funguje i v komunikaci. Jestliže víte, že do pár minut odepíše, máte jistotu. Pokud ale vidíte, že byl před pěti minutami online a neodepsal, nebo hůře, vaši zprávu si zobrazil a neodepsal, začnou se vám honit hlavou myšlenky, proč tomu tak je?

Nadšení z nového kontaktu vám narušuje běžný denní režim a vy se dříve nebo později přistihnete, jak co chvíli kontrolujete displej svého telefonu, jestli se neobjevila nová zpráva. Psychologická hra vás dohání k šílenství. Prokrastinujete a na úkor svých povinností trávíte čas tím, že nedáte telefon z ruky. Má to ale cenu u člověka, kterého jste ještě ani nepotkala, jen vám pomotal hlavu svým počátečním vtipem a zdánlivým zájmem o vaši osobu? A proč právě ten zájem nyní opadl, když jste se tedy domluvili na schůzce a pustila jste si ho trochu více do svého života?

Proč je dnes tak těžké najít partnera pro život, zatímco naši prarodiče slaví diamantovou svatbu?


Mužská mysl je nevyzpytatelná. Důvodem může být to, že je to prostě jen floutek, který má „rozjetých“ více schůzek a vy jste jen další z mnoha. Zkrátka seznamkový lovec. Ženy jsou ale mnohem více romantické, a když už jste si domluvili dostaveníčko v kavárně, proč vám po otázce na to, jak jste se měla přes den a vaší následné vyčerpávající odpovědi, do očí svítí jen fajfka „zobrazeno“ a žádná reakce nepřichází?

V těchto situacích je dobré zůstat nohama na zemi. Uvědomit si, že ne každý musí mít stejný pohled na věc jako vy. Samozřejmě, on v tom může být nevinně, zkrátka má mnoho práce. Jestliže neodepíše ani večer, ani následující den, počítejte raději s horší variantou a nezamilovávejte se platonicky. Dejte si pauzu, dělejte to, na co jste normálně zvyklá, a rozhodně nepřizpůsobujte svůj denní rozvrh tomu jeho. Dočkala jste se konečně odpovědi? Klidně si zprávu zobrazte, ale nereagujte ihned. Mohla jste čekat vy, může počkat i on.

Spousta žen je schopná strávit tři hodiny v koupelně přípravami, odložit všechny srazy s kamarádkami jen proto, že MOŽNÁ půjde na rande. Možná proto, že zase celý den neodepsal a schůzku jste si domluvili dva dny zpátky. Ale v hlavě stále převládají kladné vzpomínky na počáteční konverzaci a vyhlídka příjemně stráveného večera. Hodinu před plánovanou schůzkou vám ale na telefonu svítí zpráva: „Promiň, dnes to nestíhám.“ A vy budete sedět vyfiknutá doma na gauči a marně vzpomínat, jestli jste to víno v lednici už vypila, nebo je tam ještě zbytek na utišení zklamání. Protože ten večer se nic konat nebude a vaše nálada je na bodu mrazu.

Diskuze

Reklama