Podvádím, když myslím na někoho jiného? 5 fází manželské nevěry

14. Listopadu 2017
Redakce Lifee.cz
Intenzivní myšlenky na jiného jsou závažnější než neplánovaný mimomanželský sex.
Zdroj Pixabay.com
Je tohle už nevěra? Tuhle otázku si jistě položila řada z nás. Kupříkladu v momentech, kdy intenzivně myslela na někoho jiného nebo měla nemanželský sex v opilosti. Ačkoliv najít správnou odpověď je nesmírně těžké, server Askmen se o to pokusil, když nevěru rozdělil na pět stupňů podle závažnosti.

První stupeň: Pokukování

Rolands Lakis/Flickr.com

Když jste venku, pokukujete po ostatních ženách či mužích. Možná se za zajímavým typem otočíte. Nebo se zadíváte do jeho očí déle, než je schopen přijmout bez podtextu. K tomu se přidává fantazie. Je tohle nevěra?

Rozhodně jste neudělali nic tragického. Podnět k zamyšlení to ale je. Proč svou pozornost upíráte jinam? Jsou pouliční střety pohledů náhodné? Není co řešit.

Ale hledáte v neznámých tvářích něco, co nenacházíte u partnera/partnerky? Poskytují vám fantazie prostor pro únik z náročného vztahu? Pak je pokukování vážnějším typem nevěry, který byste měli (nejprve uvnitř sebe) začít řešit.

Druhý stupeň: Neplánované fyzično

Maxpixel.freegreatpicture.com

Skončili jste v posteli. Nikoli s manželem nebo manželkou. Neplánovali jste to a rozhodně neplánujete mimomanželský vztah nadále udržovat. Měli jste slabou chvilku. Problém ale je, že jste učinili manželský slib a tohle chování si jen tak dovolit nemůžete.

Je na vás, zdali se k nevěře přiznáte či nikoliv. V každém případě byste ale měli těmto situacích předcházet. Ať už to bude znamenat alkoholovou abstinenci. Nebo omezení kontaktu s partou, která vás hecuje k činům, které ve skutečnosti podnikat nechcete.

Příliš velké oběti? Váš manželský slib už zřejmě pozbyl platnosti. Měli byste zapřemýšlet o budoucnosti vztahu.

Třetí stupeň: Emocionální spojení

vicenmiranda/Flickr.com

Myslíte na někoho, kdo nenosí vámi nasazený snubní prsten. Myslíte na něj intenzivně a víte, že vaše náklonnost k němu přesahuje pouhou chemii nebo fyzickou přitažlivost.

Ačkoliv se tento stupeň může jevit méně závažný než předchozí, je tomu ve skutečnosti naopak. Sexuálních partnerů napočítáme obvykle víc než těch dlouholetých. Na rozdíl od nich si ale k prvním jmenovaným většinou nevytvoříme pouto.

Cítíte-li „domov“ jinde než u stávajícího partnera/partnerky, nezbývá, než poslechnout své srdce.

Čtvrtý stupeň: Násobná fyzická nevěra

Pixabay.com

„Nevím, jak se to stalo.“ Na to se nelze odvolávat jako v případě druhého stupně nevěry (pokud to lze vůbec tam). S mimomanželským sexem jste souhlasili a neodmítnete většinu příležitostí, které se naskytnou. Jdete do nevěry vědomě.

Tady už nejde jenom o spokojenost v současném vztahu. Zamyslete se, zdali jsou závazky pro vás. Nedovedete impulzivní chování zarazit? Zřejmě se nevyhnete rozvodu.

Pokud vás trápí vaše chování a nevíte, jak mu předcházet, nechte si poradit od vztahového kouče.

Pátý stupeň: Hrajete na dvě branky

Pixabay.com

Udržujete vztah se dvěma partnery. Možná proto, že s jedním vás pojí léta společného života a od druhého ještě nevíte, co čekat.

Přestaňte s tím tak rychle, jak jen to půjde. Hrát na dvě strany dlouhodobě nemůžete (pokud tedy nejsou nakloněny polyamorii), rozhodnutí budete muset učinit dřív nebo později. Navíc ubližujete rovnou dvěma jedincům. A stejně tak sobě. Dvojí život vás může fyzicky i psychicky vyčerpat.

Zdroj: Askmen

Diskuze

Reklama