Pravdy o našich sexuálních životech v číslech: Jak často a dlouho si dopřáváme sex?

3. Března 2018
Redakce Lifee.cz
Čtyřikrát týdně se miluje jen 6,5 % lidí.
Zdroj SheKnows.com
Témata: Sex , psychologie , vztahy
Definovat, co je „normální sex“, není ani tak mistrovskou disciplínou jako bláznovstvím. Objektivita průzkumů se stává předmětem kritiky – čísla statistik totiž nerozkrývají, kolik respondentů odpovědělo podle pravdy, kolik si ji přikrášlilo a naopak. Nicméně internetová sekce BBC se na data podívala. Jak často si sex dopřáváme a jak dlouho trvá?

Jak často toužíme po sexu?

Bbc.com

Vyčíslit takto choulostivou informaci bylo vždycky těžké. Zvlášť pokud vezmeme v potaz škálu sexuálních orientací, jejichž pestrost je pro dnešních svět typická.

Nicméně dle nedávných průzkumů zaměřených na sexualitu ve světě někteří lidé postrádají sexuální touhu úplně. Neznamená to ale, že by tito lidé nikdy neměli vztah.

Počet lidí, kterým sexuální pocity a chtíče chybí úplně, tzv. asexuálům, se dle studií neustále zvyšuje. Současně se toto číslo pohybuje mezi 0,4 % a 3 %.

S kým sex máme?

Bbc.com

Ve společnosti panuje představa, že obvykle souložíme jen s lidmi, které dobře známe nebo jsme je potkali. A je to pravda.

Až 53 % lidí se miluje se svými dlouhodobými partnery, 24 % s obvyklými partnery a 12 % s „přáteli s výhodami“. Jen 9 % upřednostňuje neznámé protějšky a pouhá 2 % prostitutky. Z toho vyplývá, že po neformálním a anonymním sexu na jednu noc toužíme jen vzácně.

Ačkoli tyto hodnoty mohou teenagerům připadat zkreslené, pro lidi do 60 let jsou relevantní. Zjednodušeno až na dřeň, podle BBC je definice sexuálních partnerů pro 50 % populace „komplikovaná“.

Jak často si užíváme sex?

Bbc.com

Tato data vychází z Globálního sexuálního průzkumu v USA. Zapojilo se do něj více než 50 000 respondentů nad 18 let. Závěry ukázaly, že frekvence sexuálního styku klesá s věkem. Ovšem nemusí to být tak málo, jak si možná zrovna představujete.

Nedávný průzkum sexuálních tužeb starších občanů (kolem 70 let) přinesl informaci, že více než 50 % si užívá pohlavního života více než dvakrát do měsíce a 11 % dokonce každý týden!

Protiklady se nepřitahují, vztahy vydrží jen na základě podobnosti partnerů, říká studie

Statistiky ukazují, že až 40 % populace si užívá sexu jednou až třikrát týdně. Druhou nejpočetnější skupinou – 28 % obyvatel – souloží jednou až dvakrát měsíčně. S 18 % se ale drží v závěsu ti, co v posledním roce neměli sex vůbec.

Aby to bylo ještě komplikovanější, druhou nejmenší (8 %) skupinou jsou lidé, kteří mají pohlavní styk jednou ročně. A sexuálně nejaktivnější lidé, co se milují až čtyřikrát týdně, obsadili poslední příčku. K tak frekventovanému sexu se přiznalo pouhých 6,5 % lidí.

Nutno podotknout, že tyto statistiky mohou být mírně zkreslené s ohledem na pravdivost údajů uvedených respondenty. Zda se někteří k vysoké frekvenci sexuálního styku přiznali nebo četnost naopak nadsadili, výzkum nereflektuje.

Jaký sex preferujeme?

Bbc.com

Překvapení se (pravděpodobně) nekoná, naše sexuální touhy nejvíce spojujeme s vaginálním stykem (86 % žen a 80 % mužů). Stejný počet zástupců mužského pokolení ale upřednostňuje orální sex. Tady ženy zaostávají – preferuje ho 67 %.

Anální sex v žebříčku nechybí. Přiklání se k němu 9 % mužů a 3,5 % žen. Čísla pochází z průzkumu mezi Američany ve věku 18 až 59 let, kteří byli tázáni, jaký sex měli naposledy.

Jak dlouho sex trvá?

Bbc.com

Lesby si podle studie publikované v časopise Canadian Journal of Human Sexuality dopřávají sex méně často. V tomto případě se ale zdá, že méně je více. Z hetero- a homosexuálních párů si intimní chvilky užívají půl až tři čtvrtě hodiny, což je nejdéle ze všech. Sex mezi heterosexuály a gayi trvá v průměru čtvrt až půl hodiny.

Jak často předstíráme orgasmus?

Bbc.com

Článků o ženském předstírání orgasmu lze na internetu dohledat nesčetně. Jenže nejsou to pouze ony, kdo tu a tam využijí své herecké vlohy pro uspokojení partnera.

Nedávná studie prováděná ve Spojených státech zveřejnila relativně vysoké číslo mužů, kteří během svého sexuálního života napodobovali vyvrcholení – připustila to až čtvrtina dotázaných. Nejčastěji tak činili proto, že neměli na sex náladu, ale nechtěli naštvat své partnery. Navzdory tomu si ale jen 20 % dotázaných myslí, že by jejich protějšky dělaly to samé.

Esemesky pro spokojenější vztah. Těchto 5 zpráv byste měli zasílat partnerovi denně

Diskuze

Reklama