Protiklady se přitahují! 3 ověřená fakta, že extrovert a introvert tvoří nerozlučný pár

28. Července 2018
Eva Jeřábková
Extrovert a introvert se dokonale doplňují!
Zdroj Pixabay.com
Dva lidé, kteří jsou jako noc a den. Jeden živel, druhý se schovává v pozadí. Jeden se vrhá do všeho po hlavě, druhý dlouho zvažuje všechna pro a proti. A přesto nebo právě proto může extrovert a introvert tvořit nerozlučnou dvojku. Tyto 3 důvody odhalují proč.

1. Obohacení o nepředvídatelné zážitky

Extrovert a introvert vidí svět zcela jinak. Extroverta dobíjí dění kolem, miluje společnost a neustále hledá nové a nové podněty. Je impulzivní a ve vztahu se stará o navazování nových přátelství. Vnáší do vztahu odvážnější nápady. Zbožňuje společenské akce, koncerty a spontánnost.

Introvert sleduje věci zpovzdálí a vše si nejprve srovná v hlavě. Rád si drží od dění kolem sebe odstup. Upřednostňuje poklidnější formu společného trávení času, jako jsou třeba romantické večeře nebo sledování filmu z postele.

2. Učí se od sebe

Extroverti se rádi nechávají unášet davem a hlavně bez rozmyšlení konají. Oproti introvertům, kteří všechno nejdříve několikrát promyslí. Extroverti tak pomáhají svým uzavřeným protějškům překročit zónu konformity a strachu a dodat jim potřebnou kuráž. Ale i extroverti někdy potřebují udělat krok vzad a jejich zdrženlivé protějšky jim s tím mohou pomoct. Extroverti se uklidní, utřídí své myšlenky a naučí se dělat důležitá rozhodnutí s rozvahou. Výhra je tedy na obou stranách.

Co všechno musíte stihnout do svých 30? Minimálně nasbírat těchto 10 dovedností

3. Skvěle se doplňují

Oba si mají co nabídnout. Introverti mívají tendence své úspěchy zlehčovat a podceňovat se. Pokud naleznou oporu v extrovertním protějšku, budou svůj talent dále rozvíjet a více si věřit. Extroverti zase mívají v hlavě chaos a skáčou od jednoho k druhému. Chybí jim odstup. Introvertní partneři je mohou naučit racionálně myslet a nalézt nejlepší řešení.

Je tedy jasné, že introvert a extrovert mohou při vzájemném pochopení tvořit silný pár. Stačí jen přijmout přednosti a slabosti toho druhého. A rozhodně nebudou litovat.

Diskuze

Reklama