Rozhodujte se sama za sebe. Naučit se říkat NE, je důležité

12. Února 2018
Redakce Lifee.cz
Prohlédnout →
Rozhodujte sama za sebe.
Témata: práce , rodina , odolnost , odvaha
Každá žena zná tu trapnou chvíli, kdy se má rozhodnout, zda odpovědět ano či ne a ví, že v případě kladné odpovědi, jí to přidělá spoustu potíží, proto je tak podstatné naučit se říkat ne a rozhodovat se skutečně tak, jak je nám příjemné.
Reklama

Často se sami přistihneme, že žijeme životy druhých lidí. Stane se to snadno. Zkrátka tak, že nejsme schopni říct „ne“ a přebíráme povinnosti od druhých. Pro mnoho z nás je to skutečně komplikované, jelikož nedokážeme překonat stud ve chvíli, kdy opět na něco přikyvujeme.

Takhle se ale cítíme neustále omezeni a pod tlakem, takže je někdy potřeba se pořádně nadechnout a odmítnout to, o co nás prosí třeba šéf nebo partner.

V případě, že vás někdo dotazy atakuje, dejte si čas na rozmyšlenou. Nikdo po vás přece nemůže chtít odpověď hned. Podrobně si v hlavě zanalyzujte, zda jste skutečně odhodlaná zvládnout další povinnost.

Neříkejte už „To nezvládnu.“ S nízkým sebevědomím se dá pracovat!

Pokud ne, nepřijímejte to. Za předpokladu, že vám dělá problém argumentace, v klidu si sepište bod po bodu a předneste to na místě, kde jste žádána o pomoc. Vždy je příjemnější důvody přečíst, než prezentovat ústně.

Uvidíte, že jakmile se vám to jednou povede, nebudete už v pracovním prostředí nebo kdekoli jinde považována za kývačku, a lidé už na vás svoje povinnosti přehazovat nebudou. Konečně se pak zase volně nadechnete. 

Diskuze

Reklama