Schyluje se k nevěře? Vztahová koučka jmenovala 5 nejčastějších důvodů cizoložství

8. Listopadu 2017
Redakce Lifee.cz
Pocit zanedbání nebo chuť cítit se znovu mladý/á. Motivů k nevěře je celá řada.
Zdroj Profimedia.cz
Jsou případy, kdy se nevěře prostě nevyhnete. To kvůli existenci takzvaných chronických sukničkářů a jejich ženských protějšků, kteří se zpravidla nikdy nezmění. Ještě než ale přejdeme k dalším příčinám sexuální „úskoků“, připomeňme slova psycholožky Mgr. Ludmily Haňkové: na nevěře se často podílí oba partneři. A tak je dobré si před chrlením výčitek nejprve zamést před vlastním prahem.
Reklama

 

Psycholožka: Nevěra ve vztahu. Kdy ji odpustit? A kdy může zachránit vztah?

A teď už k jednotlivým příčinám nevěry. Co vede partnera k tomu, aby překročil práh cizí ložnice?

1. Má vztek

Partner, kterému se dlouhodoběji nedostává sexu kvůli zaneprázdněnosti svého protějšku a touží po něm, zažívá frustraci a někdy i vztek. Cizoložství je pak pro něj forma zisku kontroly nad situací – kompenzuje si tím odmítání ze strany partnera. Podle vztahové koučky Dee Holmes, se kterou mluvil deník The Independent, se ale tento poměr nemusí vůbec uskutečnit. Plyne často ze špatné komunikace mezi partnery.

2. Potřebuje uspokojit své touhy

Milostný poměr „mimo svou ložnici“ nastává nepřekvapivě v momentech, kdy se sexuální touhy obou partnerů neslučují. Ať už z hlediska frekvence milování, nebo způsobu, jak se vyvíjí a probíhá. Ten, co se dopustí nevěry, se pak často cítí zanedbáván, čímž se vracíme k prvnímu bodu.

Nuda či zvědavost. I to mohou být důvodu, proč se partner zatoulá do cizí ložnice.
Profimedia.cz

3. Naskytne se mu příležitost

Rozhodně nechceme házet všechny ženy a muže do jednoho pytle – ne všichni samozřejmě podlehnou prvnímu zájemci o sex. Stejně tak ne všichni touží zraňovat city stávajícího partnera. Někteří jedinci si však rádi svůj skomírající sexuální život okoření. I když zapustili kotvy jinde…

Někdo také na vztahy nahlíží jako na hru, uvedla koučka. Využívání sexuálních příležitostí tak může být odrazem prospěchářských sklonů jedince.

Proč se ještě lidé nechají snadno zlákat otevřenými vrátky do cizí ložnice? Nuda a zvědavost.

4. Má pochyby

Ne snad přímo o svém partnerovi, jako o sobě samém. V cizí posteli může hledat pozitivní ujištění o své postavě a v některých případech i o pokračujícím zaměstnaneckém poměru. Někteří lidé ale podlehnou svodům, protože se chtějí znovu „cítit mladí“. To bývají vztahy typu starší muž/mladá žena a naopak.

Nikdo ve vztahu s jedním člověkem zkrátka nevydrží. Racionální důvody byste hledali marně.
Profimedia.cz

5. Monogamie není pro něj/ni

Neponaučitelní sukničkáři a jejich ženské protějšky – to jsou typy lidí spadající do této kategorie. Ve vztahu s jedním člověkem prostě nevydrží. Motivy bývají různé – bojí se závazků, jsou sexuálně závislí nebo prostě nevidí důvod, proč se vázat k jednomu člověku. Tito lidé se zpravidla nikdy nezmění. Ať budete protáčet panenky sebevíc…  

Zdroj: The Independent

Diskuze

Reklama